Nowe serwery dla MŚP
2003-06-27 11:05
Optimus wprowadził na rynek dwa nowe modele serwerów NSERVER serii VE adresowanych do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Serwery są już dostępne w sprzedaży u partnerów handlowych Optimusa od 5 czerwca br.
Przeczytaj także: Nie wyrzucaj starego serwera
Optimus NSERVER model VE 210 G2 to serwer bazujący na procesorze Intel Xeon i płycie firmy Supermicro. Dzięki dwukanałowemu sterownikowi SCSI klient łatwo może rozbudować VE 210 G2 o urządzenia pracujące w standardzie SCSI (np. streamery). W standardzie serwer wyposażony jest w dwukanałowy sterownik Adaptec SCSI U320, dwie karty sieciowe w tym jedna Gigabit Ethernet. Opcjonalnie VE 210 G2 może być wyposażony w kieszenie na dyski typu HOT SWAP i 500W redundantny zasilacz.Cena netto modelu VE 210 G2 wynosi 5460,- PLN z twardym dyskiem 36 GB SCSI U320, pamięcią 256MB i procesorem Intel Xeon 2,0GHz.
Optimus Nserver VE 230 G1 dedykowany jest dla najbardziej wymagających aplikacji używanych w MśiP, dzięki dwukanałowemu sterownikowi SCSI nie stwarza żadnych problemów przy rozbudowie o urządzenia pracujące w standardzie SCSI (np. streamery). Oparty o dwuprocesorową płytę firmy Supermicro, wykorzystuje chipset serwerowy Intel E7501.Możliwość rozbudowy pamięci RAM w tym modelu sięga do 12GB. Serwer wyposażony jest w dwukanałowy sterownik Adaptec SCSI U320 w standardzie i dwie karty sieciowe, w tym jedna Gigabit Ethernet. Opcjonalnie - kieszenie na dyski typu HOT SWAP i 500W redundantny zasilacz.
Model Optimus NSERWER VE230 G1 oferowany jest w cenie 6250,- PLN netto z twardym dyskiem 36 GB SCSI U320, pamięcią 512MB i procesorem Intel Xeon 2,4GHz FSB 533 MHz.
Klientom zapewniono wsparcie techniczne. Serwery objęte są 3-letnią gwarancją i 3-letnim letnim serwisem na miejscu u klienta.
oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
serwery