eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternetHistoria online w Google po polsku

Historia online w Google po polsku

2007-08-06 00:03

Google wprowadza Historię online w 26 nowych językach, w tym również w języku polskim. Użytkownicy usługi będą mogli szybko znaleźć witryny, które odwiedzili w przeszłości (przeglądając pełny tekst tych stron), a także edytować lub usuwać pozycje z historii WWW. Z Historii online będą korzystały wyłącznie osoby, które wyrażą na to zgodę i posiadają konto pocztowe Gmail.

Przeczytaj także: Wyszukiwarka Google odsłania tajemnice

Obecna premiera jest częścią szerszej inicjatywy Google, której celem jest zaoferowanie użytkownikom bardziej użytecznych wyników i ściślejszej kontroli. Wyrażając zgodę na korzystanie z Historii online, użytkownicy pozwolą firmie na dostarczanie bardziej spersonalizowanych i ukierunkowanych wyników wyszukiwania. Jeśli na przykład Historia online użytkownika pokazuje, że bardziej interesuje się on nauką niż samochodami, to kiedy w pole wyszukiwania wpisze „GM”, Google w wynikach przyzna wyższą rangę stronom dotyczącym żywności modyfikowanej genetycznie (GMO) niż tym związanym z General Motors.

Historia online jest spersonalizowana w takim stopniu, w jakim życzy sobie użytkownik. Jeśli na przykład jego Historia zawiera pytania, które wolałby zachować dla siebie, Google umożliwia zmodyfikowanie, wstrzymanie lub usunięcie tych pozycji. Użytkownicy mogą też w dowolnym momencie wyłączyć usługę Historii online.

Sep Kamvar, główny inżynier ds. personalizacji, powiedział: „Czy kiedyś zginęło wam w sieci coś, co wcześniej wam się spodobało: zabawne wideo, przepis na ciasto czekoladowe, ciekawy artykuł? Od dziś takie zdarzenia należą do przeszłości. Dzięki historii WWW znajdziecie to łatwo z dowolnego komputera. Historia online, która zastępuje historię wyszukiwania, pozwala zajrzeć w przeszłość i odwiedzić stare witryny - przeszukiwać wszystkie strony, które kiedyś odwiedziliście”.

Chcąc skorzystać z Historii online, użytkownicy muszą utworzyć konto Google i włączyć funkcję PageRank paska narzędzi Google Toolbar. Pasek ten jest zintegrowany z przeglądarką i pomaga odpowiednio dopasowywać strony odwiedzane za pośrednictwem konta Google. Użytkownicy, którzy korzystają już z historii wyszukiwania, zauważą, że nazwa tej usługi została zmieniona na Historię online.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: