Nowy serwis aukcyjny
2003-10-15 11:27
Przeczytaj także: Aukcje w CHIP-ie
Dzięki wsparciu QXL-a polscy Internauci otrzymają nową profesjonalną platformę aukcyjną. Jest to sprawdzony system informatyczny wykorzystywany obecnie przez serwisy aukcyjne QXL-a w Danii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i we Włoszech. Aukcje24.pl zastąpią obecny serwis Adico.pl, który z dniem 15 października 2003 zaprzestał rejestracji nowych użytkowników i aukcji, zapraszając wszystkich na nową platformę.Jak zapewniają twórcy serwisu, w porównaniu do istniejącej w Polsce konkurencji aukcje24.pl oferują konkurencyjny system opłat za sprzedaż towaru oraz dużo tańsze usługi dodatkowe, zwiększające widoczność przedmiotów na serwisie. Nowy serwis firm QXL-JTC umożliwia łatwe i sprawne zarządzanie aukcjami oraz oferuje wiele innych pożytecznych narzędzi.
Obsługę serwisu oraz kontakt z użytkownikami serwisu aukcje24.pl przejęła firma JTC, dotychczasowy właściciel aukcji Adico.pl (). Pracownicy wspomnianego serwisu zostali specjalnie przeszkoleni pod kątem pomocy użytkownikom w celu jak najsprawniejszej migracji aukcji z serwisu firmy JTC do nowej platformy.
Firma QXL była wcześniej odpowiedzialna za rozwój aukcji . Obecnie w poznańskich sądach toczy się spór o własność firmy QXL Poland w związku z - jak utrzymuje QXL - nieuczciwym przejęciem części udziałów poznańskiej spółki w grudniu 2002 przez osoby związane z jej zarządem. QXL wszczął postępowanie sądowe przeciwko osobom odpowiedzialnym za sprzedaż udziałów.
"Jesteśmy przekonani, że polskie sądy będą po naszej stronie - mówi Marek Zaleski, dyrektor QXL - ale nie chcemy, aby nasi użytkownicy musieli czekać tak długo na wynik rozpraw, które mogą mieć negatywne przełożenie na przyszłość Allegro. Chcemy zaoferować polskim użytkownikom profesjonalną i rozsądną cenowo platformę handlową. Pragniemy także powitać pracowników firmy Adico.pl w rodzinie QXL i mamy nadzieję na wspólny rozwój rynku aukcyjnego w Polsce."
![Aukcyjne zarabianie [© stoupa - Fotolia.com] Aukcyjne zarabianie](https://s3.egospodarka.pl/grafika/aukcje-internetowe/Aukcyjne-zarabianie-MBuPgy.jpg)
oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl