eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyZarządzanie wiedzą a produktywność

Zarządzanie wiedzą a produktywność

2009-04-27 00:15

Przeczytaj także: Zarządzanie biznesem: strategiczne nie-planowanie


Większość ankietowanych uważa też, że wzrost elastyczności i innowacyjności będą stymulowały procesy takie, jak zarządzanie wiedzą i współpraca, a także procesy umożliwiające wydobywanie danych z różnych aplikacji wykorzystywanych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz do wprowadzania innowacji w produktach i usługach.

„Firmy szukają dzisiaj sposobów na zachowanie konkurencyjności oraz utrzymanie cennych klientów mimo kurczących się budżetów” ― powiedział Whitney Tidmarsh, dyrektor ds. marketingu w dziale zarządzania treścią i archiwizacji (Content Management and Archiving Division) w EMC. „Kluczem do elastyczności organizacyjnej jest minimalizacja kosztownej nadmiarowości oraz optymalizacja podstawowych procesów. Dzięki efektywniejszej integracji szerokiej gamy rozwiązań do zarządzania treściami przedsiębiorstwa ― w tym systemów do zarządzania wiedzą i do współpracy ― z infrastrukturą informatyczną oraz z procesami biznesowymi, można zapewnić decydentom szybszy dostęp do najważniejszych informacji. Poprawi to ich zdolność do rozwiązywania problemów, szybkiego komunikowania się z klientami i podejmowania decyzji oraz przekształcania informacji na wiedzę analityczną”.

Z raportu wynika również, że choć wielu respondentów podejmowało inicjatywy mające na celu zwiększenie elastyczności, nie wszystkim się to udało. Ponad 80% respondentów stwierdziło, że w ciągu ostatnich trzech lat podjęło jedną lub więcej inicjatyw mających na celu zwiększenie elastyczności, jednak 34% przyznało, że inicjatywy te nie powiodły się z uwagi na wolne tempo podejmowania decyzji, sprzeczność celów i priorytetów rożnych działów, niechęć do podejmowania ryzyka oraz rozproszenie zasobów informacji. Ponadto 52% ankietowanych przyznało, że stracono wiele cennego czasu na poszukiwaniu treści o znaczeniu krytycznym, co uniemożliwiało szybkie podejmowanie decyzji biznesowych.

fot. mat. prasowe

Czy zgadzasz się z poniższymi twierdzeniami?

Czy zgadzasz się z poniższymi twierdzeniami?

Informacje o badaniu
Ankieta została przeprowadzona przez instytut EIU w grudniu 2008 r. i w styczniu 2009 r. Zawierała odpowiedzi udzielone przez 349 członków kadry kierowniczej firm z całego świata. W ankiecie wzięli udział pracownicy szczebla kierowniczego i dyrektorskiego z 19 różnych branż. 44% firm, z których pochodzili respondenci osiągnęła przychody nieprzekraczające 500 mln USD, a 31% firm odnotowała przychody na poziomie równym lub wyższym niż 5 mld USD. 43% respondentów stanowili członkowie zarządów i dyrektorzy najwyższego szczebla, natomiast 31% ankietowanych stanowili dyrektorzy średniego szczebla i kierownicy działów. W ankiecie zamieszczono odpowiedzi z różnych pionów biznesowych i branż.

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: