Kryzys a sytuacja zawodowa menedżera
2009-05-24 00:30
Czy w związku z narastającym kryzysem obawiasz się utraty pracy? © fot. mat. prasowe
Wyniki najnowszych badań w ramach programu Talent Club pokazują, że 36% menedżerów w Polsce traktuje kryzys jako zagrożenie w rozwoju kariery zawodowej, a aż 27% - obawia się utraty pracy. Z drugiej strony, prawie co ósmy przebadany respondent deklaruje mobilizację i wzrost efektywności pracy, by wspomóc pracodawcę w tych ciężki czasach.
Przeczytaj także: Wypalenie zawodowe częstsze u menedżerów
Menedżerowie zostali zapytani za pośrednictwem ankiet badawczych na stronie Talent Club czy odczuwają skutki kryzysu gospodarczego oraz czy zawirowania na rynku finansowym wpłynęły na ich pracę i zarobki.„36% respondentów obawia się, iż międzynarodowy kryzys gospodarczy obejmujący także Polskę, wpłynie negatywnie na ich sytuację zawodową. Aż 27% badanych przyznało, że obawia się utraty pracy” – powiedziała Anna Wilk, socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert programu Talent Club.
fot. mat. prasowe
Czy w związku z narastającym kryzysem obawiasz się utraty pracy?
„Analiza badania pokazała, iż zajmowane stanowisko nie ma wpływu na opinie respondentów na temat ich zarobków w czasach kryzysu. Wyniki wskazują również, że menedżerowie traktują spowolnienie gospodarcze w Polsce jako zagrożenie w rozwoju kariery zawodowej, niezależnie od zajmowanego miejsca w organizacji” – podkreśla Anna Wilk.
Osoby biorące udział w badaniu Talent Club zadeklarowały różne zaangażowanie w wykonywaną przez siebie pracę. Aż 11% ankietowanych stwierdziło, że są efektywni w pracy na 50% swoich możliwości. Jedynie 21% respondentów określiło swoje zaangażowanie w obowiązki służbowe wynikające z zajmowanego stanowiska na 100%. Natomiast 15% badanych wykonuje pracę powyżej 100% swoich możliwości.
Przeczytaj także:
Efektywność pracy menedżera a kryzys
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
badanie kadry menedżerskiej, menedżerowie, efektywność pracy, sytuacja zawodowa