Imprezy firmowe w opinii pracowników
2009-10-06 11:48
Jaki według Ciebie powinien być główny cel imprezy firmowej? © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Wyjazd integracyjny a dodatkowe dni wolne
Polacy chcieliby, aby pracodawca co najmniej 2 razy w roku zorganizował spotkanie firmowe, które zgromadzi wszystkich zatrudnionych. Czego oczekują pracownicy po takim spotkaniu? Dla 73% badanych jest to najlepszy sposób budowy bliższych relacji z innymi współpracownikami. Pracownicy zdecydowanie twierdzą, że po takim spotkaniu łatwiej im się współpracuje i bardziej utożsamiają się z własną firmą. Tylko 5% badanych deklaruje, że tego typu inicjatywy są stratą czasu, a 7% obawia się konsekwencji swoich zachowań. Pracownicy podkreślają także fakt, iż impreza firmowa nie jest dla nich formą nagrody czy bonusu od pracodawcy.Dwie imprezy firmowe podczas jednego roku
Na pytanie o częstotliwość organizowania imprez dla wszystkich pracowników danej firmy, zdecydowana większość respondentów (49%) opowiedziała się za 2 imprezami rocznie. Można uznać tę wartość za optymalną, ponieważ pozostali ankietowani w podobnej liczbie opowiadali się za imprezą częściej (26%) lub rzadziej (20%) niż dwa razy w roku. Inaczej rozkładają się proporcje w przypadku imprez organizowanych w ramach jednego działu. Zdecydowanie rośnie w tym przypadku chęć uczestnictwa w imprezie częściej niż dwa razy w roku (30%), która rośnie kosztem odpowiedzi, że wystarczy im jedno spotkanie rocznie (17%). Dość nietypowy jest wzrost odpowiedzi, że firma nie powinna wcale organizować imprez firmowych wewnątrz działu (13%). Z dokładnej analizy wynika, że taka odpowiedź udzielały najczęściej osoby z małych firm zatrudniających do 30 pracowników.
Bankiety się przejadły
fot. mat. prasowe
Jaki według Ciebie powinien być główny cel imprezy firmowej?
Z badania wynika, iż większość ankietowanych nie wyobraża sobie, że impreza mogłaby się odbyć bez udziału przełożonych. Chcemy się integrować ze wszystkimi niezależnie od stanowisk jakie piastują. Jest jednak jeden warunek. Impreza musi odbywać się „na luzie”. - "Oficjalne spotkania nie stanowią już dla pracowników wielkiej atrakcji. Uczestnictwo w oficjalnym bankiecie brzmi zachęcająco tylko dla 5% badanych" - mówi Natalia Wolska Dyrektor Zarządzający Show Service Events Marketing. - "Obecnie dla pracowników atrakcją jest możliwość uczestniczenia nie tylko w tradycyjnych teambuildingach jak np. paintball czy off-road , ale także w niecodziennym wydarzeniu takim jak społeczna akcja sadzenia lasu. Dodatkowy zastrzyk adrenaliny lub wspólne zaangażowanie w pożyteczny czyn zbliża ludzi i pozwala im „żyć” firmowym spotkaniem przez długi czas" - dodaje.
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl