Podróże Internautów 2002-2003
2004-04-07 12:00
Przeczytaj także: Podróże Internautów 2002-2004
8. Standard hotelu
fot. mat. prasowe
W roku 2003 najchętniej korzystaliśmy z wypoczynku w hotelach 3 gwiazdkowych (41,46%). Zaskakuje dość duża liczba osób wybierających urlop w hotelach o wyższym standardzie 4 i 5 gwiazdkowych. Razem jest to ponad 50% wszystkich rezerwacji. Wpływ miało na to ma oczywiście ponownie niższa wartośc dolara. Obecnie ceny w hotelach **** są takie jak w *** w roku 2002. Oczywiście dotyczy to tzw. kierunków "dolarowych".
9. Kiedy rezerwujemy
fot. mat. prasowe
Najwięcej rezerwacji internauci dokonują oczywiście w miesiącach wakacyjnych. Ponad połowa rezerwacji przypada na 3 miesiące letnie: czerwiec, lipiec i sierpień. Jednakże duży ruch utrzymuje się nadal w miesiącach powakacyjnych, we wrześniu oraz październiku. Jest to bardzo dobry okres na wypoczynek, gdyż w wielu krajach Basenu Morza Śródziemnego dojrzały już wszystkie owoce, woda jest ciepła, a do tego nie ma tłoku zarówno na plażach, jak i w restauracjach. Na uwagę zasługuje mała liczba rezerwacji w miesiącach luty-marzec, która związana była z konfliktem w Iraku i wstrzymaniem popytu na wycieczki do kwietnia i maja, kiedy sytuacja się ustabilizowała.
10. Wartość rezerwacji
fot. mat. prasowe
Osiągnięta średnia wartość rezerwacji jest znacznie wyższa niż średnia wartość zakupu w innych sklepach online. Dynamika wzrostu w stosunku do roku 2002 pokazuje, że internauci coraz bardziej ufają temu kanałowi sprzedaży. Wartość jednej rezerwacji na poziomie blisko 5000 PLN świadczy, że internetowe biura podróży przełamały barierę zaufania, a zainteresowanie tą formą zakupu wycieczek jest coraz większe, ale i bardziej efektywne z roku na rok.
Przeczytaj także:
Bezpieczne rezerwacje wakacji
oprac. : Dawid Sadulski / Travelplanet.pl