eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyNajczęściej cytowane media IX 2009

Najczęściej cytowane media IX 2009

2009-11-02 11:23

Najczęściej cytowane media IX 2009

Najczęściej cytowane media © fot. mat. prasowe

Wrześniowy ranking "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" opracowany przez Instytut Monitorowania Mediów wskazuje, że najczęściej cytowanym tytułem prasowym w minionym miesiącu była Rzeczpospolita, najbardziej opiniotwórczą stacją radiową - RMF FM, zaś telewizyjną - TVN24. W zestawieniu obejmującym pierwszą piętnastkę powoływanych tytułów znalazły się 4 dzienniki, 3 tygodniki opinii, 2 stacje radiowe, 2 stacje telewizyjne, 2 portale internetowe, gazeta biznesowa, tabloid oraz - dość niespodziewanie - tygodnik katolicki.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media VIII 2009

Czy mord Polaków w Katyniu to ludobójstwo? - na to pytanie odpowiadali respondenci w najczęściej powoływanym rankingu zwycięzcy wrześniowego raportu - Rzeczpospolitej (1041). Powrót tytułu na pozycję lidera to przede wszystkim zasługa budzących dyskusje sondaży. Wśród najczęściej powoływanej tematyki tytułu znalazły się również doniesienia dotyczące sytuacji ekonomicznej w Polsce oraz krajowej sceny politycznej. Drugie miejsce w rankingu zdobyła Gazeta Wyborcza (960), która na swoich stronach komentowała wizytę Władimira Putina w Polsce oraz zajmowała się omawianiem ważnych wydarzeń w polityce zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Trzeci na podium - Dziennik Gazeta Prawna (powstał dzięki połączeniu Dziennika i Gazety Prawnej) - uzyskał w analizowanym miesiącu wynik 906 powołań. Inne media najchętniej odnosiły się do publikowanych tam informacji o polskiej scenie politycznej, historycznych rozważań w okresie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz analiz sytuacji ekonomicznej w Polsce.

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane media

Najczęściej cytowane media

Nikogo nie zaskoczy fakt, iż tuż za zwycięską trójką znalazła się cytowana 588 razy stacja TVN24. Media najczęściej odnosiły się do poruszanych na antenie tematów z zakresu polityki polskiej, tragedii górników w kopalni "Wujek" oraz działalności policji i przestępczości. W pierwszej piętnastce rankingu, spośród mediów grupy ITI, pojawiły się również stacja TVN (218) oraz portal internetowy tvn24.pl (131).

Mocną pozycję w zestawieniu wywalczyła także rozgłośnia RMF FM (335). Stacja zajęła we wrześniu piąte miejsce i była powoływana w odniesieniu do polityki polskiej, działalności policji i przestępczości oraz polityki zagranicznej. Kolejna pozycja z kategorii radiowej - Radio Zet - uzyskała we wrześniu 193 powołań, dzięki czemu uplasowała się na miejscu dziewiątym w klasyfikacji ogólnej.

W pierwszej piętnastce znalazły się aż trzy tygodniki opinii: Polityka (256), Newsweek (138) oraz Wprost (131). Wysoka opiniotwórcza pozycja Polityki to zasługa opublikowanej tam informacji o udziale w policyjnym bankiecie chińskiego biznesmena obserwowanego przez Europol. Dotarcie do tej wiadomości zagwarantowało tytułowi siódmą pozycję w rankingu. Dla porównania dwa pozostałe tygodniki zajęły kolejno trzynaste i piętnaste miejsce.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: