Koszty drukowania: brak kontroli w firmach
2009-11-11 00:38
Przeczytaj także: Druk kolorowy jest ekonomiczny
Analizując grupy wiekowe, trzech na pięciu (61%) pracowników bardziej woli czytać dokumenty wydrukowane, niż wykorzystywać do tego celu ekran monitora. Jest to wynik najniższy w Europie. Badania pokazały, że wśród osób poniżej 35 roku życia oraz tych w wieku 35 lat i więcej jest taki sam odsetek osób, które preferują pracę z wydrukami, wynosi on 61%.
4. NORWEGIA
Każdego roku zachodnioeuropejscy pracownicy i użytkownicy domowi ponad ośmiokrotnie zapełniają wydrukami stadion piłkarski Ullevaal Stadion.
Ponad cztery z pięciu (86%) norweskich firm nie wprowadza podstawowych rozwiązań redukujących liczbę odpadów związanych z drukiem. Średni wynik w pozostałych krajach europejskich wynosi 83%. Jedynie Francja (88%) i Szwecja (90%) mają w tym zakresie gorsze wskaźniki. Mniej niż jedno na dziesięć (9%) przedsiębiorstw w Norwegii kontroluje liczbę stron wydrukowanych przez pracowników i oddziały firmy poprzez wymóg wprowadzania kodów PIN w urządzeniach. Gorszy wynik zanotowała jedynie Szwecja (6%). Tylko pięć procent norweskich przedsiębiorstw do monitorowania kosztów wykorzystuje karty zbliżeniowe wymagane do uzyskania wydruku z drukarki.
We wszystkich grupach wiekowych norweskich pracowników, dwie trzecie (69%) woli przeglądać wydrukowane dokumenty. Jest to wynik zbliżony do innych państw. 65% respondentów poniżej 35 roku życia oraz 72% osób w wieku 35 lat i więcej bardziej preferuje pracę z wydrukami, niż czytanie ich na ekranie monitora.
5. POLSKA
Każdego roku, zachodnioeuropejscy pracownicy i użytkownicy domowi wypełniają 23 razy wykonanymi wydrukami salę widowiskową katowickiego Spodka.
Więcej niż cztery na pięć (83%) polskich przedsiębiorstw nie wprowadza podstawowych rozwiązań redukujących liczbę odpadów związanych z drukiem. Taki wynik plasuje Polskę w europejskiej średniej. Zaledwie jedna na dziesięć firm w Polsce wprowadziła kontrolę kosztów druku poprzez kody PIN. 6% przedsiębiorstw autoryzuje wydruki, stosując system kart zbliżeniowych.
Badania pokazały, że we wszystkich grupach wiekowych czterech na pięciu pracowników (85%) woli czytać wydrukowane dokumenty, niż przeglądać je na monitorze komputera. Jest to najwyższy odsetek w Europie. 87% osób w wieku poniżej 35 roku życia preferuje pracę z wydrukami. Ten wskaźnik dla respondentów w wieku 35 lat i więcej wyniósł 83%.
6. HISZPANIA
Każdego roku zachodnioeuropejscy pracownicy i użytkownicy domowi prawie trzykrotnie (2,8 razy) zapełniają wydrukami stadion Camp Nou.
Prawie cztery na pięć firm hiszpańskich (78%) nie wprowadza żadnych rozwiązań redukujących liczbę odpadów generowanych przez druk. Jest to wynik lepszy od średniej europejskiej. Ponad jedna z dziesięciu firm w Hiszpanii (12%) kontroluje liczbę stron wydrukowanych przez pracowników i działy firm poprzez wymóg wprowadzania kodów PIN w drukarkach. Zaledwie 6% przedsiębiorstw wykorzystuje karty zbliżeniowe do monitorowania kosztów i ilości wydruków.
Spośród wszystkich grup wiekowych, siedmiu na dziesięciu hiszpańskich pracowników twierdzi, że woli czytać dokumenty na papierze, niż na ekranie komputera. Jest to drugi najwyższy wynik w Europie. Choć można było się spodziewać, że to starsze osoby będą preferować taką formę pracy, badania pokazały coś przeciwnego: 76% zatrudnionych poniżej 35 roku życia deklaruje, że łatwiej pracuje się im na wydrukach. W grupie osób mających 35 lat i więcej ten odsetek wyniósł 65%.
Przeczytaj także:
Dokumenty w firmie - źródło oszczędności
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl