eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyUpadłości w Polsce w I poł. 2010 r.

Upadłości w Polsce w I poł. 2010 r.

2010-09-16 13:37

Przeczytaj także: Upadłości firm w południowo-zachodniej Polsce


Województwo kujawsko-pomorskie

fot. mat. prasowe

Upadłości w woj. kujawsko-pomorskim w I-VI.2009 i I-VI.2010

Upadłości w woj. kujawsko-pomorskim w I-VI.2009 i I-VI.2010

W województwie kujawsko-pomorskim w I połowie 2010 r. upadło 21 przedsiębiorstw. Co ciekawe, ich liczba zmalała w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 2 podmioty (tj. -8,70%). W pierwszych sześciu miesiącach 2009 r. upadły łącznie 23 firmy, natomiast bilans zamknięcia całego poprzedniego roku wykazał 43 upadłości.

Z raportu wynika, iż spośród bardzo zróżnicowanych branżowo upadłości regionu kujawsko-pomorskiego w I połowie 2010 r. można było wyróżnić 3 przedsiębiorstwa budowlane, realizujące prace związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. W analizowanym regionie upadły również w tym czasie 3 przedsiębiorstwa produkcyjne, których profil działalności wskazywał na produkcję przemysłowych urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych, produkcję autobusów, a także instalację maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia. Ponadto upadły 3 firmy transportowe i 3 hurtownie.

Województwo śląskie

W województwie śląskim w I połowie 2010 r. upadło 45 jednostek gospodarczych. Ich liczba wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 5 podmiotów (+12,50%). W pierwszych sześciu miesiącach 2009 r. upadło łącznie w tym regionie 40 przedsiębiorstw, natomiast bilans zamknięcia całego ubiegłego roku wykazał 107 bankructw.

fot. mat. prasowe

Struktura własnościowa upadłości przedsiębiorstw w woj. śląskim w I poł. 2010 r.

Struktura własnościowa upadłości przedsiębiorstw w woj. śląskim w I poł. 2010 r.

Wśród upadłości podmiotów produkcyjnych należy wymienić przede wszystkim przedsiębiorstwa wykonujące wyroby budowlane z betonu, konstrukcje metalowe i ich części, metalowe elementy stolarki budowlanej, a także zbiorniki, cysterny i pojemniki metalowe. W grupie bankrutujących na tym obszarze przedsiębiorstw znalazły się ponadto firmy produkujące wyroby stolarskie i ciesielskie dla budownictwa, wyroby z tworzyw sztucznych oraz ceramicznych. Bankructwa nie uniknęli także przedsiębiorcy z branży budowlanej i hurtownicy.

Jak czytamy w raporcie, upadłości tego regionu dotyczyły w zdecydowanej większości podmiotów funkcjonujących na potrzeby przemysłu.

Województwo małopolskie

W województwie małopolskim w I połowie 2010 r. upadło 31 jednostek gospodarczych. Ich liczba wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 6 podmiotów (+24,00%). W pierwszych sześciu miesiącach 2009 r. upadło łącznie w tym regionie 25 przedsiębiorstw, natomiast bilans zamknięcia całego ubiegłego roku wykazał 53 bankructwa.

fot. mat. prasowe

Struktura własnościowa upadłości przedsiębiorstw w woj. małopolskim w I poł. 2010 r.

Struktura własnościowa upadłości przedsiębiorstw w woj. małopolskim w I poł. 2010 r.

Dominujący udział w strukturze wszystkich upadłości województwa małopolskiego zajmowały w I połowie 2010 r. firmy budowlane wykonujące prace związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, budową dróg i autostrad, a także budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej. Pośród 31 upadłości analizowanego regionu, ten właśnie profil działalności gospodarczej wykazało aż 9 (29,03%) przedsiębiorstw.

poprzednia  

1 ... 3 4 5 6

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: