Przeczytaj także:
Trwa budowa Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
Strefę wypoczynku i refleksji dla naukowców będą stanowiły patio oraz taras. Wewnętrzne patio zamknięte jest z czterech stron ścianami budynku. Wyjście na nie znajduje się przy klatce schodowej i jest przeznaczone wyłącznie dla osób zatrudnionych w CBP. Dodatkowo z poziomu pierwszej kondygnacji zaprojektowano wyjście na dach niskiego łącznika, który będzie pełnił funkcję tarasu.
Powierzchnie
-
Powierzchnia zabudowy: 2216,6 m2
-
Powierzchnia dróg i dojść pieszych: 4172,6 m2
-
Parking – 75 miejsc
-
Powierzchnie netto kondygnacji łącznie: 7253,2 m2
-
Kubatura budynku: 32648.2 m3.
Harmonogram budowy
-
Prace budowlane trwają od 10 czerwca 2010 r.
-
Termin zakończenia prac budowlanych –czerwiec 2012 r.
-
Oddanie Centrum do użytku – po wyposażeniu obiektu - grudzień 2012 r.
Koszt inwestycji opiewa na 87,7 mln zł.Budynek został zaprojektowany przez biuro projektowe L.S. PLAN Lambert-Staniszewski Architekci z Łodzi. Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlane „POLBUD” S.A. z Bielska Podlaskiego.
W przesłaniu władz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który będzie umieszczony w akcie erekcyjnym inwestycji napisano: „My wszyscy tu dzisiaj zgromadzeni, umieszczając to przesłanie w murach Centrum Badań Przedklinicznych, potwierdzamy swoją tu obecnością fakt rozpoczęcia inwestycji dającej elicie polskich naukowców, skupionej w naszej Almae Matris i innych instytucjach naukowych Stolicy, szansę rozwijania nauk medycznych z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań biomedycznych i biotechnologicznych początków XXI wieku. Centrum to, jest kluczową inwestycją Projektu Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii – największego przedsięwzięcia biomedycznego i biotechnologicznego w Europie Środkowo-Wschodniej – realizowaną dzięki udziałowi Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. Badania naukowe nad najważniejszymi chorobami cywilizacyjnymi początków XXI stulecia to klucz do przetrwania ludzkości. Niech w tych murach powstają przełomowe odkrycia, idee będą przekuwane w praktykę, a naukowcom w nich pracującym przez kolejne dziesięciolecia niech przyświeca myśl wybitnego polskiego prozaika Stefana Żeromskiego:
Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz tym bardziej jesteś spragniony”.