eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternetE-zakupy z elektroniczną portmonetką

E-zakupy z elektroniczną portmonetką

2010-10-23 00:10

E-zakupy z elektroniczną portmonetką

Bezpieczne e-zakupy z e-portmonetką © fot. mat. prasowe

Elektroniczne zakupy to popularne rozwiązanie, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerowania po sklepach. Co zrobić by wirtualne zakupy były nie tylko szybkie i wygodne, ale również bezpieczne? Wystarczy mieć przy sobie elektroniczną portmonetkę - podaje Panda Security.

Przeczytaj także: Zakupy online: jak być bezpiecznym?

Panda Security do najnowszych programów w wersji 2011 załącza kartę internetową, która umożliwia bezpieczne zakupy w Internecie. Jest to rodzaj elektronicznej portmonetki, pozwalającej na dokonywanie płatności on-line bez ryzyka kradzieży pieniędzy z bankowego konta. Ponadto e-portmonetka zapewnia kontrolę wydatków, bez obaw o wyciek takich danych jak hasło do konta bankowego, czy numer karty kredytowej.

fot. mat. prasowe

Bezpieczne e-zakupy z e-portmonetką

Bezpieczne e-zakupy z e-portmonetką





Dlaczego sklep chce numer mojej karty?

Nawet małe zakupy w elektronicznej księgarni mogą stać się źródłem wielkich kłopotów. Wystarczy, że nasze dane zostaną przechwycone przez cyberprzestępców, a nasze konto zostanie błyskawicznie opróżnione. Techniki przestępców są tak zaawansowane, że nie wystarczą programy antywirusowe ani renoma i zabezpieczenia sklepu. W uproszczeniu istnieje ryzyko, że nasze dane mogą zostać skradzione „po drodze” nigdy nie docierając do prawdziwej strony e-sklepu. Tymczasem podanie swoich danych i numeru karty to konieczność by transakcja doszła do skutku. W takiej sytuacji można albo w poczuciu bezradności wrócić do tradycyjnych zakupów albo sprawić sobie elektroniczną portmonetkę.

Jak to działa?

Elektroniczna portmonetka to sprytny sposób na internetowych rabusiów. Działa ona podobnie jak przedpłacone karty telefoniczne. E-portmonetka wcale nie jest wirtualna, to plastikowa karta, która posiada swój numer i do złudzenia przypomina tradycyjną kartę płatniczą. W praktyce jej działanie jest proste. Powiedzmy, że podczas wirtualnych zakupów znaleźliśmy interesujące nas bilety lotnicze. Gdy znamy już ich cenę, przystępujemy do płatności. Najpierw ze swojego konta przelewamy kwotę odpowiadającą cenie biletów na subkonto elektronicznej portmonetki. Dopiero wtedy wypełniamy formularz na stronie e-sklepu, ale zamiast danych karty kredytowej podajemy dane wirtualnej portmonetki. Dzięki temu hakerzy, nawet gdy przechwycą nasze dane, nie będą mieli dostępu do naszych pieniędzy zgromadzonych na koncie lub dostępnych za pośrednictwem tradycyjnych kart kredytowych.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: