Przeczytaj także:
Millenium Hall w Rzeszowie
Lokalny inwestor
Projekt będzie realizowany przez lokalnego inwestora, mocno osadzonego na rynku bydgoskim, z doskonałą znajomością miasta, jego specyfiki i społeczności. Pomysłodawcą i inicjatorem inwestycji jest Rafał Jerzy, przedsiębiorca o znacznym doświadczeniu na rynku nieruchomości. Dotychczas współpracował z firmami z branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, zajmując się obrotem, konsultacjami i poszukiwaniem lokalizacji dla centrów handlowych. Poprzez spółkę Immobile rozwija w Polsce sieć hoteli pod marką Hotel Focus. W przeszłości zarządzał także spółkami z branży tekstylnej i odzieżowej. Rafał Jerzy jest większościowym akcjonariuszem i prezesem Zarządu MAKRUM S.A., firmy notowanej od 2007 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Bydgoszcz – stolica województwa kujawsko-pomorskiego
Bydgoszcz stolica województwa licząca 360 tysięcy mieszkańców jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce. Przecinają się tu cztery drogi krajowe, pięć wojewódzkich, ważne szlaki kolejowe i szlaki żeglugi śródlądowej, a międzynarodowe lotnisko sprzyja rozwojowi kontaktów biznesowych i turystyki. Miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie, którego gospodarcze oblicze kształtowane jest przede wszystkim przez przemysł. W tym sektorze zatrudniona jest największa liczba mieszkańców. 65% populacji jest w wieku produkcyjnym. Prawie 90% pracujących stanowi sektor prywatny. W mieście zarejestrowanych jest ponad 9 000 firm zatrudniających 100 000 pracowników. Utworzony pięć lat temu Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny stał się atrakcyjnym miejscem dla prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2009 roku 30 ha z jego obszaru jest częścią Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej.
Bydgoszcz to miasto twórczości i kultury, mieszkańcy kochają sztukę. Odbywają się tu co roku Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne, Bydgoskie Impresje Muzyczne, Festiwal Operowy i Festiwal Filmowy Plus Camerimage. Miasto rewitalizuje zabytki, dba o turystów, jest członkiem Unii Metropolii Miast Polskich. Jednym z jego najcenniejszych skarbów jest liczący ponad 200 lat śródlądowy Kanał Bydgoski. Tramwaje wodne, Wyspa Młyńska, zabytkowe spichrze i średniowieczna katedra dopełniają obrazu „Wenecji Bydgoskiej”. Szkolnictwo wyższe reprezentowane jest tu przez cztery publiczne uczelnie oraz 15 niepublicznych szkół, w których uczy się ponad 45 000 studentów.