eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternetSpam w X 2010

Spam w X 2010

2010-12-09 10:17

Przeczytaj także: Spam w IX 2010


W październiku ilość spamu pochodzącego z Europy nieznacznie zmniejszyła się. Jednak w porównaniu z wrześniem znacznie spadł udział spamu z Europy Zachodniej – z Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Z rankingu największych spamerów wypadła Portugalia, Holandia i Irlandia, które rozprzestrzeniały mniej niż 1,5% ogółu spamu. Po raz pierwszy w rankingu znalazła się Bułgaria, która od razu uplasowała się na 11 miejscu.

Oprócz Bułgarii, w rankingu po raz pierwszy pojawił się również Izrael (2%) i Indonezja, które w poprzednich dwóch miesiącach rozprzestrzeniły mniej niż 1,5% ogółu spamu.

Szkodliwe oprogramowanie w ruchu pocztowym

W październiku Stany Zjednoczone utrzymały pozycję kraju z największą ilością szkodliwego oprogramowania wykrywanego w ruchu pocztowym, mimo że udział w całkowitej liczbie szkodliwych załączników spadł poniżej 10%. Niemcy, które we wrześniu zajmowały 5 miejsce, odnotowały ponad 2% wzrost i przesunęły się na drugą pozycję w rankingu. Niewiele zmieniła się liczba szkodliwych załączników wykrywanych w ruchu pocztowym w Wielkiej Brytanii.

fot. mat. prasowe

Państwa, w których moduł ochrony poczty najczęściej wykrywał szkodliwe oprogramowanie w październiku

Państwa, w których moduł ochrony poczty najczęściej wykrywał szkodliwe oprogramowanie w październiku 2010 r.


Szkodliwe pliki wykrywano w 1,47% wszystkich wiadomości e-mail, co stanowi spadek o 2,86% w porównaniu z wcześniejszym miesiącem.

fot. mat. prasowe

10 najczęściej rozprzestrzenianych szkodliwych programów za pośrednictwem poczty elektronicznej w pa

10 najczęściej rozprzestrzenianych szkodliwych programów za pośrednictwem poczty elektronicznej w październiku 2010 roku


W październiku Trojan-Spy.HTML.Fraud.gen odzyskał pierwsze miejsce w rankingu 10 najczęściej rozprzestrzenianych szkodliwych programów za pośrednictwem poczty elektronicznej. Trojan ten wykorzystuje technologię podszywania się (spoofing) i występuje w postaci strony HTML. Szkodnik ten jest dostarczany wraz z wiadomością phishingową zawierającą odsyłacz do fałszywej strony przypominającej witrynę znanego banku lub systemu płatności elektronicznych, na której użytkownik jest proszony o podanie swojego loginu oraz hasła.
Przeczytaj także: Spam V 2014 Spam V 2014

poprzednia  

1 ... 5 6 7 8

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: