Galeria Warmińska w Olsztynie
2010-12-17 13:32
Galeria Warmińska w Olsztynie © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Agora Bytom otwarta
fot. mat. prasowe
Galeria Warmińska w Olsztynie
Wśród nowych najemców galerii znalazły się dwa salony z odzieżą sportową oraz dwóch najemców lokalnych. Salon Nike zlokalizowany zostanie na I piętrze centrum i zajmie powierzchnię 200 mkw., na tym samym piętrze znajdzie się również salon Adidasa i Reeboka, o powierzchni ponad 200 mkw. Galeria Warmińska wzbogaci się także o dwie lokalne marki, które coraz prężniej rozwijają się terenie całej Polski. Należą do nich: Apteka Arnika oraz salon Jubirex. Apteka Arnika o powierzchni 170 mkw. zlokalizowana zostanie na parterze centrum, natomiast lokal Jubirexu o powierzchni 60 mkw. zostanie usytuowany na I piętrze.
W Galerii Warmińskiej swoje lokale otworzą m.in.: salon Rossmann, Levi’s, W. Kruk, Big Star, Swiss, Pretty One. W centrum znajdzie się także 9-salowe Multikino. Libra Project finalizuje kolejne umowy z markami, które są zainteresowane wynajęciem powierzchni w centrum.
fot. mat. prasowe
Galeria Warmińska w Olsztynie
Położenie Galerii Warmińskiej powinno zapewnić jej Klientom dogodny dojazd z każdego punktu miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem, a z kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego także rowerem, dzięki ścieżce rowerowej biegnącej wokół Galerii i przyległych do niej terenów zielonych. Jednocześnie w pobliżu inwestycji planowana jest budowa nowej linii tramwajowej.
Wizytówką Galerii jest jej frontowa elewacja. Elementy, które ją kształtują, to struktury będące odniesieniem do tradycji budowlanej Olsztyna – muru pruskiego oraz kamiennego. Fasadę miejscowo pokrywać będą zielone kaskady pnączy. Dwa główne wejścia do Galerii wyeksponowane zostały poprzez układ i zagospodarowanie placów frontowych z fontannami i obszarami zieleni.
Struktura elewacji brył frontowych znajduje swoją kontynuację wewnątrz Galerii poprzez motywy zastosowane w projekcie przestrzeni holu głównego (main courtu) i przestrzeni przeznaczonej na gastronomię (food courtu), gdzie wnętrze płynnie łączy się ze strefą rekreacji. Obiekt zostanie wkomponowany we wzgórze o różnicy poziomów wynoszącej 8 metrów.
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl