eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyPolacy a specjalne strefy ekonomiczne

Polacy a specjalne strefy ekonomiczne

2011-01-26 12:31

Polacy a specjalne strefy ekonomiczne

Czy dostrzega Pan(i) korzyści płynące z funkcjonowania SSE? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jak wynika z raportu "Polacy a specjalne strefy ekonomiczne" przygotowanego przez firmę On Board PR Ecco Network na podstawie badań opinii publicznej przeprowadzonych przez PBS DGA, zdania Polaków, co do realizacji celów wyznaczonych SSE są wyraźnie podzielone. 39,3% respondentów dostrzega korzyści związane z funkcjonowaniem SSE w ich regionie. Niestety, aż 36% deklaruje, że takich korzyści nie dostrzega.

Przeczytaj także: Specjalne strefy ekonomiczne przyciągają inwestorów

fot. mat. prasowe

Czy dostrzega Pan(i) korzyści płynące z funkcjonowania SSE?

Czy dostrzega Pan(i) korzyści płynące z funkcjonowania SSE?

- Tak liczny odsetek osób nie dostrzegających korzyści z funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych może świadczyć o tym, że korzyści te definiowane są bardzo osobiście i odzwierciedlają ograniczenie zainteresowania specjalnymi strefami ekonomicznymi wyłącznie do kwestii tworzenia nowych miejsc pracy - ocenia Robert Brandt, Kancelaria Majchrzak Brandt i Wspólnicy.

Wyższe płace mniej ważne niż współpraca z lokalnymi społecznościami

Raport wskazuje, że oczekiwania dotyczące takich działalności jak współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami (15,7%), troska o środowisko naturalne (14,3%), wsparcie lokalnych wydarzeń (10,9%), czy zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej (13,6%) to postulaty, mające większą liczbę wskazań niż chęć otrzymywania wyższego wynagrodzenia czy korzystniejszych cen na produkty i usługi oferowane przez firmy ze SSE.

- Polacy przede wszystkim oczekują zaangażowania finansowego w region. Doświadczenie pokazuje, że często takie zaangażowanie ma miejsce, jednak brak działań komunikacyjnych sprawia, że społeczność lokalna nie ma wiedzy w tym zakresie. Jak wynika z badania, aż 17,3% respondentów nieufnie odnosi się do działalności inwestycyjnej w SSE i niczego nie oczekuje od firm z tego obszaru. Jednakże praktyka działań public relations pokazuje, że to konflikty z przedstawicielami różnych lokalnych grup interesów często blokują lub opóźniają inwestycje. Powodzenie inwestycji zależy nie tylko od wsparcia ze strony władz SSE, ale także od dobrej współpracy z lokalnymi interesariuszami. - podsumowuje Edyta Kwapich – Lenik, On Board PR.

fot. mat. prasowe

Oczekiwania wobec firm zlokalizowanych w SSE

Oczekiwania wobec firm zlokalizowanych w SSE


 

1 2

następna

Agencje bankowe w 2010 r.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: