eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyLista dłużników II 2011

Lista dłużników II 2011

2011-03-02 13:42

Przeczytaj także: Lista dłużników XI 2010


fot. mat. prasowe

Liczba dłużników w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

Liczba dłużników w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

Raport wskazuje również, że udział kobiet, które mają problem z terminowym regulowaniem płatności w ogólnej liczbie mieszkańców jest bardzo zróżnicowany w poszczególnych województwach. Największy odsetek takie kobiety stanowią w województwie zachodniopomorskim (5,98%), a najmniejszy w województwie podkarpackim (2,14%). Wśród kobiet zalegających z płatnościami odnotowano rekordzistkę – mieszkankę województwa mazowieckiego, która zalega na ponad 35 milionów złotych i jest drugą najbardziej zadłużoną osobą w Polsce.

Klient podwyższonego ryzyka to osoba, która zalega z płatnościami powyżej 60 dni. Na całościową kwotę zaległych płatności składają się m.in. zobowiązania wynikające z niespłacanych kredytów bankowych, pożyczek, a także opłat za media, usługi telekomunikacyjne, czynsz za mieszkanie czy należności alimentacyjne.

Autorzy raportu przypominają, że każdy raz na pół roku ma możliwość bezpłatnego sprawdzenia czy znalazł się w Rejestrze Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz kto i jaką informację umieścił na jego temat. Może również pobrać Raport Konsumencki w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli okaże się, że dane są błędne lub nieprawdziwe, należy zgłosić się do firmy, która taką informację przekazała z żądaniem weryfikacji danych. Dzięki nowej ustawie o BIG również osoby fizyczne, posiadające tytuł wykonawczy, mogą przekazywać dane o dłużnikach do Biura Informacji Gospodarczej.

Do pobrania:

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: