eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternetE-learning w Służbie Celnej

E-learning w Służbie Celnej

2004-11-06 02:15

ComputerLand SA zakończył realizację Systemu Zdalnego Nauczania "ATENA" dla polskiej Służby Celnej. Dzięki wiedzy zgromadzonej w systemie oraz wykorzystaniu najnowszej technologii, celnicy będą mogli podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe, niezależnie od czasu i miejsca pracy, bez konieczności przemieszczania się. Projekt został sfinansowany z funduszu PHARE. Wdrożenie systemu kosztowało 1,5 mln Euro.

Przeczytaj także: Portal wiedzy Polska Wszechnica Informatyczna

- Przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej sprawiło, że przed Polską Administracją Celną stanęły nowe zadania. Aby im sprostać konieczne było, między innymi, unowocześnienie sposobu szkolenia Służby Celnej. W związku z tym, w ramach programu PHARE 2001, w administracji celnej został uruchomiony i wdrożony System Zdalnego Nauczania. Dzięki niemu możemy szybciej i taniej szkolić naszych pracowników - powiedział Wiesław Czyżowicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Szef Służby Celnej.

Wdrożenie Systemu Zdalnego Nauczania w Polskiej Administracji Celnej ruszyło w połowie lutego 2004 roku i trwało osiem miesięcy. W tym czasie inżynierowie ComputerLandu wspólnie z ekspertami merytorycznymi Służby Celnej wdrożyli nie tylko platformę dla szkoleń elektronicznych, ale również pełną gamę szkoleń o tematyce celnej, kursy językowe oraz szkolenia z obsługi aplikacji komputerowych.

W efekcie powstało ponad sto dziesięć lekcji szkoleń asynchronicznych, na które składa się ponad 3000 ekranów; pięć modułów szkolenia z Systemu Obsługi Zgłoszeń Celnych "CELINA" zawierającymi ponad 1600 ekranów symulujących pracę rzeczywistego systemu oraz synchroniczne szkolenie z obsługi Systemu Finansowo-Księgowego "ZEFIR", zbudowane na zasadzie klasy wirtualnej.

"ATENA" umożliwia realizację szkoleń elektronicznych w czasie rzeczywistym, gdzie dostępne są takie funkcje, jak komunikacja audio/wideo, wirtualna tablica, czy dzielenie aplikacji. Z tego mechanizmu Służba Celna korzysta na przykład w czasie szkoleń z systemu "ZEFIR", w którym oprócz slajdów wyświetlanych na wirtualnej tablicy, instruktor udostępnia studentom w trybie synchronicznym ekran rzeczywistego "ZEFIRA". Dzięki tej funkcji jego użytkownicy z odległych miejsc w Polsce mogą ćwiczyć pracę z systemem pod kontrolą instruktora bez konieczności posiadania dostępu do rzeczywistej aplikacji.

Przeczytaj także: Polscy studenci a e-learning Polscy studenci a e-learning
Internet przez satelitę

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: