eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzętSerwery ASUS z serii RS i TS

Serwery ASUS z serii RS i TS

2011-04-25 00:06

Serwery ASUS z serii RS i TS

ASUS RS 300 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma ASUS zaprezentowała serwery RS300-E7, RS100-E7, TS300-E7 i TS100-E7 oparte na procesorach Intel Xeon Sandy Bridge. Zapewniają zwiększoną wydajność, opcje rozszerzalności i zwiększoną oszczędność energii. Dobrej jakości łączność sieciowa, proste zarządzanie zdalne i silne zabezpieczenie danych sprawiają, że serwery nadają się dla klientów, którzy potrzebują pełnego zestawu funkcji, łatwej obsługi i korzystnego współczynnika ceny do wydajności.

Przeczytaj także: Serwer ASUS RS724Q-E6/RS12

fot. mat. prasowe

ASUS RS 300

ASUS RS 300


Architektura zwiększająca produktywność

Zoptymalizowane do obsługi dwu- i czterordzeniowych procesorów Intel® Xeon® 32nm, nowe serwery zapewniają dobrą moc obliczeniową w porównaniu z poprzednimi generacjami pracującymi na procesorach firmy Intel®. Technologia Intel® Turbo Boost 2.0 zapewnia wydajne, dynamiczne i inteligentne zwiększanie osiągów na żądanie.

Intel® Gigabit LAN

Serwery TS300-E7 i RS300-E7 posiadające cztery akcelerowane sprzętowo kontrolery Gigabit LAN z funkcją Teaming znacznie zwiększają przepustowość sieci w porównaniu z tradycyjnymi serwerami z podwójnym kontrolerem LAN. Obsługują technologię odporności na uszkodzenia (fault tolerance) oraz inteligentne równoważenie obciążeń, dzięki czemu są w stanie precyzyjnie obsłużyć intensywny ruch w sieci. Kompatybilność ze standardem IPv6 eliminuje nachodzący problem IPv4 związany z przydzielaniem adresów sieciowych, jednocześnie przyczynia się do zwiększania ogólnej wydajności sieci.

fot. mat. prasowe

ASUS RS 100

ASUS RS 100


Łatwe rozszerzanie

Technologia ASUS Flex-E zastosowana w TS300-E7 umożliwia automatyczne przestawianie pomiędzy ustawieniami pojedynczego złącza x16 (doskonałe dla karty graficznej) i dwoma złączami x8 (dostosowanymi do kart I/O). Użytkownicy mogą więc wykorzystywać produkt zarówno w roli stacji roboczej, jak i serwera. Firma ASUS przewidziała też możliwość zmiany systemu przechowywania danych z SATA na SAS za pomocą opcjonalnej karty PIKE. ASUS PIKE to dodatkowe, elastyczne możliwości instalacji dysków twardych w konfiguracji SAS RAID, która znacznie poprawia wydajność i ochronę danych. Podobnie opcjonalny zestaw ASMB5-iKVM umożliwia zdalny dostęp do systemu za pomocą klawiatury i myszki (KVM over Ethernet) z dowolnego komputera.

Nowe podejście do ochrony środowiska

Nowe serwery spełniają surowsze standardy oszczędności energii, zmniejszając straty i zużycie prądu, dzięki czemu użytkownicy mogą zmniejszyć koszty operacyjne i płacą mniejsze rachunki. Wszystkie modele serwerów są zgodne z europejską dyrektywą RoHS i większość z nich spełnia wymagania Energy Star. Dotyczy to zarówno samej produkcji, jak i opakowań, w ramach kampanii Green ASUS, która ma na celu tworzenie przyjaznych dla środowiska produktów i opakowań, które chronią dobro użytkownika i minimalizują wpływ na środowisko.

Wydajność dzięki wirtualizacji

Wbudowana obsługa wirtualizacji zapewnia scentralizowane zarządzanie, zmniejszony pobór mocy, niższe zapotrzebowanie na systemy chłodzenia i oszczędność miejsca. Dzięki wbudowanemu, pionowemu złączu USB przeznaczonemu specjalnie dla VMWare® ESXi, użytkownicy mogą bez problemu wykorzystać pełen potencjał wirtualizacji na nowym serwerze.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: