Przeczytaj także: Bezpieczeństwo obrotu gospodarczego IV kw. 2010
fot. mat. prasowe
Czy problem nieterminowego regulowania należności wśród firm Z Pana/-i branży występuje często czy r
Czy problem nieterminowego regulowania należności wśród firm Z Pana/-i branży występuje często czy rzadko?
Nieznacznej poprawie uległy deklaracje przedsiębiorstw wskazujące nieterminowe płatności za poważną przeszkodę w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce, trzy miesiące temu uważało tak 78%, a po I kwartale 2011 roku 76%.
„Bardzo istotnym i pozytywnym zjawiskiem jest opinia ankietowanych o zdolności kontrahentów do regulowania bieżących zobowiązań – jako wysoką określa ją 67% przedsiębiorców” – mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor
W 14. edycji Raportu BIG znalazł się również specjalny dodatek dotyczący branży turystycznej. W związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym BIG InfoMonitor szczególnie potraktował tą grupę przedsiębiorstw.
fot. mat. prasowe
Na ile ważna w Pana/-i opinii jest dla klientów wiarygodność płatnicza biura turystycznego?
Na ile ważna w Pana/-i opinii jest dla klientów wiarygodność płatnicza biura turystycznego?
„Są to bardzo pozytywne dane, mamy również nadzieję, że właściciele biur podróży oraz ich przedstawiciele w coraz większym stopniu będą korzystać ze źródeł dających dostęp do pełnych i wiarygodnych informacji o rzetelności płatniczej swoich partnerów biznesowych. ” - podkreśla Mariusz Hildebrand.
Blisko trzy czwarte badanych (72%) jest zdania, że sytuacja polityczna w północnej Afryce będzie mieć negatywne wpływ na funkcjonowanie biur podróży w przyszłym roku. Pomimo to 90% ankietowanych zapowiada rozszerzenie oferty.
Informacje o badaniu
Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej (będący głównym elementem raportu BIG) zaczęto badać, w celu stałego monitorowania wpływu bieżącej sytuacji ekonomicznej oraz zatorów płatniczych na poziom bezpieczeństwa gospodarczego. Na zlecenie firmy BIG InfoMonitor, co kwartał, instytut Pentor przeprowadza badanie wśród osób odpowiedzialnych za finanse w trzech głównych segmentach firm –dostawców usług finansowych, dostawców usług masowych oraz przedsiębiorców. Do sierpnia 2009 r. nazwę wskaźnika określano jako BOG. We wrześniu 2009 zmieniono jego nazwę na wskaźnik BIG. Wskaźnik może przyjmować wartość od 100 do 100. Badanie przeprowadzono od 22.03.2011 do 01.04.2011. Posłużono się metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI). Respondentami były osoby odpowiedzialne za finanse firm.
Do pobrania:
![Bezpieczeństwo obrotu gospodarczego V 2016 [© Andrey Popov - Fotolia.com] Bezpieczeństwo obrotu gospodarczego V 2016](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/nieterminowe-platnosci/Bezpieczenstwo-obrotu-gospodarczego-V-2016-175904-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl