Innowacyjni nauczyciele
2004-12-08 00:16
Akademia Pedagogiczna w Krakowie wspólnie z Microsoft oraz Telekomunikacją Polską ogłosili początek ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli i studentów kierunków nauczycielskich, którego celem jest popularyzacja technik multimedialnych oraz nowych standardów komunikacji w szkole.
Przeczytaj także: Technologie informacyjne w biznesie - jakie korzyści?
W dobie rozwiniętego Internetu nauczanie za pomocą technik komputerowych staje się coraz bardziej istotne. Dzięki korzyściom płynącym z dobrodziejstw techniki można przekazywać wiedzę w sposób bardziej atrakcyjny i przystępny dla uczniów. Konkurs ma na celu zachęcenie nauczycieli do tworzenia praktycznych rozwiązań w nauczaniu z zastosowaniem technik komputerowych oraz Internetu w pracy pedagogicznej.W konkursie będzie mógł wziąć udział każdy nauczyciel bądź student kierunku nauczycielskiego, który opracuje projekt w jednej z dwóch kategorii:
- Multimedialne środki dydaktyczne w nauczaniu informatyki i technologii informacyjnej
- Multimedialne środki dydaktyczne w nauczaniu przedmiotów nieinformatycznych
Na zwycięzców i wyróżnionych w każdej z kategorii czekają atrakcyjne nagrody: najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni komputerami przenośnymi, zaś pierwszych 50 szkół, z których nauczyciele zgłoszą co najmniej 3 prace konkursowe otrzyma nagrywarki DVD. Dodatkowo przewidywana jest nagroda specjalna ufundowana przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za innowacyjne wykorzystanie Internetu w szkolnym procesie dydaktycznym.
Główne wymogi związane z udziałem w konkursie to:
- Opisanie zrealizowanego projektu edukacyjnego zgodnie ze standardem konceptu Wirtualna Wizyta w Klasie opracowanym i udostępnionym na portalu
- Zachowanie zgodności z podstawą programową przedmiotu, którego dotyczy i przedmiotowym systemem oceniania oraz spełnienie podstawowych zasad metodologii nauczania
- Dokumentacja i wnioski z lekcji przeprowadzonych na bazie projektu konkursowego muszą być umieszczone w projekcie
Przeczytaj także:
Rynek ICT w 2012 r.
oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl