Kobieta - menedżer a rynek pracy
2011-06-24 11:24
Przeczytaj także: Polscy menedżerowie a poszukiwanie pracy
BYĆ KOBIETĄ MENEDŻER - LEPIEJ W KATOWICACH I KRAKOWIE?
Wśród ankietowanych kobiet, aż 89,6 % pań rozglądało się za ofertami pracy w Warszawie, 80% we Wrocławiu a w Krakowie 70% badanych poszukiwało pracy w minionych 12 miesiącach. Jak się okazuje, polskie menedżerki najłatwiej znajdują nowy etat w Krakowie i Katowicach: poszukują pracy średnio 3 miesiące, wysyłają do 10 CV i są najbardziej zadowolone z zaoferowanego im wynagrodzenia.
„Kraków to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się lokalnych rynków pracy w Polsce” - wyjaśnia Michał Młynarczyk. Nie dziwią zatem wyniki raportu, które pokazują, iż znaleźć pracę w okresie od jednego do trzech miesięcy to norma dla prawie wszystkich pań z Krakowa. Porównując, nowego pracodawcę w tym czasie znajduje 80% pytanych kobiet z Wrocławia i 75% z Łodzi, 54,2% z Warszawy i 50% z Trójmiasta oraz 40% Poznanianek. Natomiast prawie co trzecia specjalistka i menedżerka z Warszawy, co czwarta z Trójmiasta, co piąta z Wrocławia i co dziesiąta z Krakowa musiała poświęcić od trzech do sześciu miesięcy, aby znaleźć wymarzony etat.
Co ciekawe 80% ankietowanych ekspertek z Krakowa wysyłało do 10 CV zanim została im zaproponowana obecna praca (w tym samym czasie w Katowicach było to 66,7% pań, we Wrocławiu 60%, w Trójmieście 50%, a w Warszawie 34,5%). „Chociaż na rynku warszawskim pracy dla specjalistek i menedżerek nie brakuje, być może duża konkurencja sprawia, że na pytanie „Czy jest Pani zadowolona z oferty finansowej, jaką zaproponowano Pani w obecnej firmie?” tylko 41,7% Warszawianek odpowiedziało tak, w porównaniu do 75% Łodzianek, 66,7% mieszkanek Katowic oraz 60% Krakowa i Poznania” - dodaje Michał Młynarczyk. Najmniej zadowolone z obecnej pensji były mieszkanki Trójmiasta (25%) oraz Wrocławia (20%).
fot. mat. prasowe
Czy jest Pani zadowolona z oferty finansowej, jaką zaproponowano Pani w obecnej firmie?
Informacje o badaniu
Badaniem zostało objętych około 6 500 osób. Ankietę elektroniczną wysłano do osób poszukujących pracy na stanowiska: specjalistyczne (60,8% badanych), menedżerskie (49.3%), dyrektorskie (19,6%) i asystenckie (12,2%).
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl