Notebook DELL XPS 15Z
2011-07-21 10:10
Notebook DELL XPS 15Z © fot. mat. prasowe
Dell zaprezentował XSP 15z, jeden z najcieńszych 15 calowych notebooków dostępnych obecnie na rynku - pierwszy z nowej serii smukłych i wydajnych komputerów Dell. Dzięki XPS 15z każdy, od mobilnych graczy, przez studentów, po właścicieli firm, otrzymuje wszystko, co potrzebne, do pracy, nauki i rozrywki w jednym przenośnym urządzeniu.
Przeczytaj także: Notebook Sony VAIO EH
XPS 15z to połączenie wydajności z oryginalnym wzornictwem, którego częścią są eleganckie elementy z polerowanego i szczotkowanego aluminium. Nowy Dell wyposażony jest w procesory drugiej generacji (Intel Core i5 i Core i7), opcjonalny wyświetlacz Full HD (1080p), który oferuje wysoką jakość przeglądanych stron internetowych oraz filmów. Ma też podświetlaną klawiaturę z regulacją jasności oraz baterię, która pozwala pracować do 8 godzin bez jej ładowania. Wszystko to mieści się w eleganckiej i lekkiej obudowie o grubości niecałych 3 centymetrów.XPS 15z idealnie nadaje się do tworzenia multimedialnych prezentacji lub oglądania najnowszych filmów - procesory drugiej generacji Intel Core i5 lub i7, 15,6-calowy wyświetlacz WLED z opcją Full HD, która dwukrotnie przewyższa rozdzielczość standardowych wyświetlaczy HD, karta graficzna NVIDIA z możliwością grania w 3DTV, wbudowane WiFi, Bluetooth 3.0, USB 3.0 oraz podświetlana klawiatura, to tylko niektóre jego cechy.
fot. mat. prasowe
Notebook DELL XPS 15Z
Mimo wyjątkowo smukłej obudowy, nowy XPS 15z zapewnia dużą wydajność, między innymi dzięki technologii NVIDIA Optimus, która automatycznie przełącza się na oszczędzający energię, zintegrowany układ graficzny przy korzystaniu z mniej wymagających aplikacji. Dzięki temu notebook może dłużej pracować na baterii, co przydaje się podczas długich lotów lub organizowania maratonów filmowych. XPS 15z oferuje dużą pojemność dysków twardych i wbudowany napęd DVD. Opcjonalny wyświetlacz WLED Full HD (1080p) zapewnia jakość HDTV na ekranie notebooka.
Zaawansowane funkcje bezprzewodowe pozwalają swobodnie korzystać z XPS 15z w każdym miejscu - Bluetooth oraz WiFi zapewniają szybkie i łatwe połączenie z pocztą elektroniczną, przeglądanie stron internetowych, czy korzystanie ze Skype’a i Facebook’a, a także podłączanie bezprzewodowych akcesoriów, takich jak myszki czy słuchawki. Podczas korzystania z komputera w domu, opcjonalna funkcja Intel Wireless Display umożliwia bezprzewodowe przesyłanie filmów i zdjęć z XPS 15z do telewizora. Dzięki autorskiemu oprogramowaniu Dell Stage, dostęp do muzyki, zdjęć i filmów jest wyjątkowo prosty.
Dostępność i cena
XPS 15z jest już dostępny w Polsce w sklepie internetowym Dell pod adresem www.dell.pl, a także w wybranych sklepach komputerowych w cenie od 3999 PLN.
fot. mat. prasowe
Notebook DELL XPS 15Z
Szczegółowe informacje techniczne
- Smukły (24.68 mm) notebook z systemem Microsoft Windows 7 Home Premium, wykończony aluminium i konstrukcją wzmocnioną stopem magnezu
- Do wyboru procesory 2 generacji Intel Core i5 lub Core i7 Dual Core
- W standardzie wyświetlacz HD, opcjonalnie WLED Full HD (1920x1080)
-
Szybka karta graficzna NVIDIA:
- NVIDIA GeForce GT 525M z 1GB pamięci graficznej
- NVIDIA GeForce GT 525M z 2 GB pamięci graficznej - Technologia NVIDIA Optimus i NVIDIA 3DTV Play
- Pamięć od 4 GB do 8 GB DDR3 1333MHz
- Szybki dysk twardy 7200RPM, do 750 GB pojemności
- Wbudowane napęd DVD
- Podświetlana klawiatura z regulacją jasności
- Ulepszony touchpad
- Wbudowana karta Wi-Fi (Intel Centrino Advanced-N 6230 802.11 a/g/n) oraz Bluetooth 3.0
- Intel Wireless Display ready
- Do 8 godzin pracy na baterii
- Porty: USB 3.0 (2), USB / eSATA z PowerShare, HDMI 1.4, Mini Display-Port,
- Gigabit Ethernet oraz audio
- Wbudowany czytnik kart pamięci „9-w-1”
- Wbudowana kamera internetowa 1.3MP HD z cyfrowym mikrofonem oraz głośniki stereo
- Oprogramowanie Dell Stage umożliwiające szybki dostęp do muzyki, filmów i zdjęć
- Wymiary: Grubość: 24.68 mm, szerokość 384.85 mm, głębokość 260.37mm
- Waga: od 2.51 kg
Przeczytaj także:
Multimedialny notebook Dell Inspiron 5559
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl