Internet jest już wszędzie
2003-01-17 08:33
Przeczytaj także: Ericsson: rewolucja 5G jeszcze nie teraz
Wprowadzony przez TDC Internet Polska S.A. dwukierunkowy satelitarny dostęp do Internetu skierowany jest przede wszystkim do małych i średnich firm położonych na przedmieściach aglomeracji miejskich, w małych miastach oraz obszarach wiejskich, gdzie nie ma możliwości zestawienia tradycyjnych łączy stałych lub możliwości takie są bardzo ograniczone.Usługa oparta jest na satelitarnej technologii VSAT (Very Small Aperture Terminal) i umożliwia zarówno odbieranie informacji z Internetu jak i ich wysyłanie.
LINIA SAT jako usługa satelitarnego dostępu do Internetu przeznaczona jest do przeglądania stron WWW, korzystania z poczty e-mail oraz korzystania z usług "ftp".
Firma planuje wkrótce rozszerzenie zakresu usług o wirtualne sieci prywatne (VPN), dostęp do list dyskusyjnych (news) i aplikacji opartych o połączenia szyfrowane. Maksymalna szybkość przy odbieraniu informacji wynosi od 512 kbps do 2 Mbps oraz przy wysyłaniu informacji od 64 kbps do 128 kbps.
Aby korzystać z dwukierunkowego satelitarnego dostępu do Internetu LINII SAT wystarczy, w zależności od wariantu usługi, posiadać komputer PC działający pod kontrolą systemu Windows, wyposażony w port USB lub dowolne inne urządzenie wyposażone w port Ethernet (10/100BaseT) oraz oferowany przez TDC Internet zestaw satelitarny składający się z anteny satelitarnej, modemu z odpowiednim portem wyjściowym (USB 1.1 lub Ethernet 10/100BaseT) oraz nadajnika radiowego.
Dzięki możliwości dzierżawy zestawu satelitarnego klient nie ponosi dodatkowych kosztów oraz ma możliwość skorzystania z wielu usług dodanych, takich jak video-streaming czy e-banking.
"Niezależność od istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej stwarza możliwość korzystania z Internetu wielu firmom, instytucjom i szkołom. Liczymy na to, że dostęp satelitarny stanie się popularną usługą, która znacząco zwiększy ilość firm podłączonych szerokopasmowo do Internetu." – mówi Peter Rafn, prezes zarządu TDC Internet.
oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl