Polscy pracownicy a monitoring auta służbowego
2011-08-14 00:20
Przeczytaj także: Samochód służbowy: analiza szkodowości floty
Jak pokazują wyniki badań, pracodawców interesują przede wszystkim kwestie związane ze skutecznością i ergonomią pracy. Odbiór pracowników jest jednak inny. 60% ankietowanych uważa monitoring aut służbowych za instrument inwigilacji; tylko 40% przyznało, że to raczej narzędzie zapewniające bezpieczeństwo i wydajność pracy.
fot. mat. prasowe
Co piątego z ankietowanych przynajmniej raz spotkały konsekwencje ze strony przełożonych na podstawie wskazań monitoringu auta.
fot. mat. prasowe
Czy zdarzyło Ci się zostać zdyscyplinowanym na podst. wskazań monitoringu?
Czy zdarzyło Ci się zostać zdyscyplinowanym na podst. wskazań monitoringu?
A gdyby nie monitorować?
Co czwarty ankietowany przyznał, że wycofanie monitoringu zmieniłoby sposób, w jaki korzysta ze służbowego auta. Trudno dziwić się pracodawcom, którzy wolą mieć swoje samochody pod kontrolą. Chyba warto pogodzić się więc z koniecznością dyskretnego nadzoru. Pracownicy rzetelnie wykonujący swoje obowiązki nie mają powodu, aby czuć dyskomfort – a na niefrasobliwych zawsze lepiej mieć oko...
fot. mat. prasowe
Informacje o badaniu
Badanie ankietowe przeprowadzono w Internecie wśród ponad 500 kierowców korzystających na co dzień z samochodów służbowych. Ankietę przeprowadzono w dniach 15 lipca – 3 sierpnia 2011 r.
![Wynajem długoterminowy i Rent a Car w 2024 roku [© Freepik] Wynajem długoterminowy i Rent a Car w 2024 roku](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/flota-samochodowa/Wynajem-dlugoterminowy-i-Rent-a-Car-w-2024-roku-264636-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl