eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyWięcej chętnych na ubezpieczenie podróżne

Więcej chętnych na ubezpieczenie podróżne

2011-09-07 09:41

Z danych serwisu FRU.PL wynika, że coraz więcej Polaków wyjeżdżających za granicę decyduje się na wykup polis - w drugim kwartale 2011 roku było to aż 15 proc. klientów. Eksperci FRU.PL radzą na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczyciela oraz polisę, która może okazać się nieoceniona w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

Przeczytaj także: Egzotyczne wakacje w przystępnych cenach

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę?

Ubezpieczenie podróży chroni pasażerów nie tylko podczas lotu, rejsu czy jazdy samochodem, ale przede wszystkim przez cały pobyt za granicą. Oferta ubezpieczycieli jest bardzo bogata i warto dokładnie sprawdzić za co płacimy, bo często produkty ubezpieczeniowe o podobnych lub identycznych nazwach diametralnie się różnią. Zwróćmy szczególną uwagę na kilka podstawowych parametrów kluczowych dla każdego ubezpieczenia:
  • suma ubezpieczeniowa – górna granica kwoty, jaką zakład ubezpieczeniowy może przeznaczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku choroby, wypadku lub innych niespodziewanych zdarzeń. W niektórych przypadkach kwota odszkodowania może wynosić nawet 100 000 EUR.
  • wkład własny – ustalona procentowo wartość szkody, którą ubezpieczony pokrywa z własnej kieszeni. Skutkuje to mniejszym kosztem ubezpieczenia. Należy dokładnie zapoznać się z umową przed jej podpisaniem i zobaczyć czy i w jakim wypadku wymagany będzie wkład własny.
  • zakres świadczeń – zakres wykonywanych czynności, które podlegają ubezpieczeniu – to, do czego zobowiązuje się ubezpieczyciel w przypadku wystąpienia zdarzenia opisanego w umowie.
  • wyłączenia – przypadki w których ubezpieczonemu nie przysługuje wypłata ubezpieczenia. Mogą to być np. powikłania z powodu wcześniej doznanej kontuzji czy świadome zniszczenie bagażu.
  • assistance – czyli wszelkiego rodzaju formy wsparcia świadczone w imieniu ubezpieczyciela. Usługi takie zapewniają szeroki wachlarz pomocy: sprowadzenie podróżującego do kraju, przedłużenie polisy w sytuacjach nagłych, a nawet zwrot kosztów wynajęcia sprzętu narciarskiego, jeżeli nasz uległ uszkodzeniu.
  • czas likwidacji szkody – to maksymalny czas na naprawienie lub likwidacje szkody, czyli ile potrwa cała procedura.
  • ubezpieczyciel i opinia o nim – sprawdzona marka to w przypadku polis szczególnie istotna rzecz. Ważne czy call-center ubezpieczyciela działa w języku polskim w kraju do którego się wybieramy, jaką cieszy się opinią, jak szybko naprawia szkody i wypłaca odszkodowania.

Jeżeli zamierzamy uprawiać sporty zimowe można pomyśleć o pakiecie gwarantującym nam pokrycie kosztów leczenia. Większość ubezpieczycieli nie traktuje urazów powstałych w czasie uprawiania sportów zimowych, jako nieszczęśliwego wypadku. Co więcej ubezpieczenie takie gwarantuje nam nie tylko zwrot kosztów leczenia, ale także pokrycie kosztów ratownictwa górskiego czy strat, jakie powstały z naszej winy. Jeżeli spowodujemy wypadek będąc nieubezpieczonym przyjdzie nam słono zapłacić - kwoty odszkodowań za granicą zazwyczaj są znacznie wyższe niż w Polsce. Warto wspomnieć, że u niektórych ubezpieczycieli lub agentów ubezpieczenie to dodawane jest bezpłatnie do każdej wykupywanej polisy. Najlepszym tego przykładem mogą być ubezpieczenia oferowane przez FRU.PL, które nawet w ofercie podstawowej zawierają pakiet narciarski.

Poza sportami zimowymi możemy ubezpieczyć się uprawiając także inne dyscypliny takie jak sporty motorowe, wodne oraz powietrzne, wspinaczka górska, rafting, nurkowanie, kitesurfing, heliskiing, heliboarding, żeglarstwo morskie, skoki na bungee, czy wyprawy survivalowe.
Przeczytaj także: Jak wypoczywają seniorzy? Jak wypoczywają seniorzy?

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: