eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyUczniowie i ich rodzice a technologie mobilne

Uczniowie i ich rodzice a technologie mobilne

2011-09-14 10:50

Uczniowie i ich rodzice a technologie mobilne

Dzieci a rodzice zainteresowani dostępem do e-dziennika przez telefon komórkowy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Polscy rodzice coraz bardziej ufają nowym technologiom, chcą mieć dostęp do informacji o ocenach i frekwencji dzieci przez Internet. Aż 35% z nich deklaruje zamiar korzystania z e-dziennika za pośrednictwem telefonu komórkowego. 85% uznało, że elektroniczny dziennik ułatwia dostęp do informacji na temat postępów dziecka w nauce. Jednak orędownikami nowych technologii są dzieci. Marzą o zakupie zaawansowanych telefonów dających dostęp do Internetu. Co najciekawsze, aż 53% z nich chce korzystać z e-dziennika przez telefon komórkowy. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu Wydawnictwa Librus zrealizowanego na grupie 3,8 tys. dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz ponad 1,2 tys. rodziców.

Przeczytaj także: 2/3 Polaków nagradza dzieci za wyniki w nauce

Wagary monitorują przez komputer

Z zebranych informacji wynika, że aż 35% rodziców deklaruje zainteresowanie dostępem do e-dziennika poprzez telefony komórkowe. Tymczasem, chociaż aż 85% rodziców uznało, że elektroniczny dziennik ułatwia dostęp do informacji nt. postępów dziecka w nauce, preferowaną formą korzystania z e-platformy jest komputer. Zdaniem 46% rodziców takie rozwiązanie poprawia kontakty z nauczycielami. Siedmiu na dziesięciu uważa, że monitorowanie frekwencji to sposób na dyscyplinowanie wagarowiczów.

fot. mat. prasowe

Dzieci a rodzice zainteresowani dostępem do e-dziennika przez telefon komórkowy

Dzieci a rodzice zainteresowani dostępem do e-dziennika przez telefon komórkowy


Dzieci biją rodziców na głowę!

Chociaż rodzice zadeklarowali korzystanie z technologii mobilnych w procesie edukacji, liderami w zakresie wiedzy o nowinkach są dzieci. Więcej niż co drugi uczeń zamierza śledzić własne oceny i korzystać z narzędzi edukacyjnych przez telefon komórkowy (53% wskazań przy 35% deklarowanych przez rodziców). 65% uczniów potrafiło wskazać system operacyjny w jakim działa posiadany przez nich telefon.

Marcin Kempka, prezes zarządu Wydawnictwa Librus: - Technologie mobilne trafiają do naszych domów właśnie przez dzieci i młodzież. Badając różnice w preferencjach rodziców i uczniów można zaobserwować, że Ci drudzy wybierają nowsze technologie. Na rynku technologii mobilnych, w szczególności na rynku oprogramowania dla Smartphonów obserwujemy starcie dwóch gigantów: Google (system Android) oraz Apple (system iOS). Ogromne znacznie dla nich będzie mieć właśnie uczeń, który przyzwyczajając się do jednej technologii, może pozostać jej wierny przez długi czas. Tak, jak rodzice są lojalnymi użytkownikami telefonów Nokia, które zdobyły rzesze zwolenników w ostatnich latach.

fot. mat. prasowe

Systemy operacyjne, na których pracują telefony komórkowe uczniów w Polsce

Systemy operacyjne, na których pracują telefony komórkowe uczniów w Polsce

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: