Najczęściej cytowane media VIII 2011
2011-09-28 12:28
Główne źródła powołań na informacje o celebrytach © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Monitoring mediów: cytowania I 2019
fot. mat. prasowe
Najczęściej cytowane media
Na jakie informacje powoływano się najchętniej w odniesieniu do Super Expressu? Na te wakacyjne i rozrywkowe – można było dowiedzieć się jak wróżyć z kota i kto z ciekawości włożył głowę w słup energetyczny. Chętnie rozpowszechniany był też info – graficzny news o minister edukacji narodowej Katarzynie Hall, która zdjęła spodnie przed fotoreporterem Super Expressu. Dzięki temu tabloid doczekał się cytowania nawet przez Rzeczpospolitą. Mediom podobały się też wskazówki biskupa częstochowskiego jak przeklinać bez grzechu, które jako pierwszy opublikował właśnie Super Express.
fot. mat. prasowe
Główne źródła powołań na informacje o celebrytach
W rankingu piętnastu najczęściej cytowanych mediów znalazło się w sumie 11 tytułów prasowych (Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Super Express, Fakt, Wprost, Newsweek, Puls Biznesu, Przegląd Sportowy, Polityka, Gazeta Polska), 2 stacje telewizyjne (TVN24 i TVN), oraz 2 stacje radiowe (RMF FM, TOK FM).
Tematyka
fot. mat. prasowe
Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów
Prasa
Wśród najczęściej cytowanych przekazów prasowych na pierwszej pozycji znalazły się publikacje z Rzeczpospolitej. Do rankingu zakwalifikowały się: 4 dzienniki ogólnopolskie, 3 tygodniki, 1 dziennik ekonomiczny oraz 2 tabloidy.
Rzeczpospolitą cytowano głównie powołując się na informacje ekonomiczne, rankingi i sondaże oraz wiadomości związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Na Rzeczpospolitą najczęściej powoływał się Polsat News. Cytowania Gazety Wyborczej dotyczyły w największym stopniu polityki polskiej. Polsat News był medium najczęściej powołującym się na informacje z Gazety Wyborczej. Dziennik Gazeta Prawna był z kolei przywoływany w związku z informacjami ekonomicznymi oraz dotyczącymi rynku pracy, a cytowany najczęściej przez radio TOK FM.
Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Newsweek i Polityka. Tuż za nimi Gazeta Polska.
Miesięcznikami, na które najczęściej powoływały się inne media w sierpniu, były Forbes oraz Press.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl