Partie polityczne nie dbają o ucyfrowienie
2011-10-05 10:53
Przeczytaj także: Głosowanie w wyborach dyktowane emocjami
Wykorzystanie informatyki w edukacji. Miejsce na współpracę ponad podziałami. Z ankiet wynika zrozumienie potrzeby jak najszybszej debaty by ustalić jak należy się do tego zabrać. Nikt nie ma wątpliwości, że każdy uczeń powinien mieć komputer, a infrastruktura szkolna wymaga szybkiego i zdecydowanego doinwestowania. Wszyscy dostrzegają potrzebę pilnego podniesienia umiejętności nauczycieli. Natomiast każda partia chce realizować i finansować rozwój teleinformatyczny w edukacji w inny sposób! Niestety, nikt nawet nie próbował policzyć kosztów.
Potrzebne nowe centrum koordynacji. Niemal wszystkie ugrupowania wskazały na potrzebę zmiany w rządzie sposobu koordynacji rozwoju informatyzacji i sieci teleinformatycznych, skłaniając się do połączenia w jednym resorcie telekomunikacji (dziś: infrastruktura), informatyzacji (MSWiA), gospodarki elektronicznej (Min.Gospodarki).
Model usługowy przyszłością e-administracji. Zdecydowana większość ugrupowań wskazała na konieczność wdrożenia strategii liczenia kosztów i jeśli nie zagraża to bezpieczeństwu państwa zamawianie usług u zewnętrznych dostawców. To zdecydowana zmiana, gdyż jeszcze rok wcześniej kandydaci na Prezydenta RP skłaniali się do dużo większej autonomii administracji.
Ankietowa niespodzianka: ceny dostępu do Internetu nie mają najwyższego priorytetu! Wydaje się, że polska klasa polityczna dojrzała wreszcie, że to nie cena dostępu do Internetu decyduje o rozwoju społeczeństwa informacyjnego, ale rozwinięta infrastruktura i bogactwo oferty usług dostępnych drogą elektroniczną. Widać to zarówno ze względu na obniżenie priorytetu dla prostego obniżania ceny, ale także zwrócenie uwagi na konieczność wypracowania modelu, w którym twórcy nie otrzymywaliby „rekompensaty”, ale normalnie mogli otrzymywać wynagrodzenie za swoje dzieła.
Kandydaci do Senatu. Warto pogratulować wyważonych i uzasadnionych opinii jakie przekazali Panowie Janusz Dubiel (Ruch Autonomii Śląska) oraz Przemysław Jakub Hinc.
Przeczytaj także:
Partie polityczne w Polsce 2014
![Partie polityczne w Polsce 2014 [© wellphoto - Fotolia.com] Partie polityczne w Polsce 2014](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/kampania-wyborcza/Partie-polityczne-w-Polsce-2014-173714-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
kampania wyborcza, wybory parlamentarne, politycy, partie polityczne, wyborcy, cyfryzacja, cyfryzacja w Polsce