NETASQ udoskonalił kontrolę aplikacji
2012-01-10 11:20
Aplikacje w serwisie Facebook mogą być doskonałą furtką do przeprowadzenia ataku przez cyberprzestępców. NETASQ, dostawca wielozadaniowych rozwiązań do ochrony sieci klasy UTM udoskonalił kontrolę aplikacji w ramach autorskiego system wykrywania i blokowania włamań (IPS). Teraz administrator może także kontrolować dostęp do Facebook Apps i Google Apps (Gmail, Dokumentów itd.).
Przeczytaj także: NETASQ Firmware 9.1
Dzięki technologii ASQ NETASQ potrafi już kontrolować desktopowe aplikacje łączące się z siecią (np. Gadu-Gadu czy Tlen), a także usuwać szkodliwą część kodu HTML dostarczając bezpieczną treść witryn WWW użytkownikom, nie ryzykując przy tym infekcji.Pojawia się pytanie: jak kontrolowane są aplikacje na Facebooku i Google skoro wykorzystują one ruch szyfrowany? Urządzenia NETASQ UTM deszyfrują pakiet danych i sprawdzają jego zawartość. Po inspekcji pakiet jest ponownie szyfrowany i podpisywany certyfikatem NETASQ. Administrator decyduje czy pakiet powinien zostać odsyłany do użytkownika czy zablokowany. Ta funkcjonalność daje administratorowi kontrolę połączeń szyfrowanych. Użytkownik nadal będzie mógł korzystać z serwisu Facebook, jednak nie uruchomi żadnej aplikacji takiej jak FarmVille, CityVille ale także sławny ostatnio „Mój Kalendarz”, który spamuje znajomych z serwisu i uzyskuje dostęp do ogromu informacji na temat użytkownika i jego aktywności w sieci.
Co ze stronami WWW (przesyłanymi za pomocą protokołu HTTP), w których kodzie może znajdować się na przykład niebezpieczny skrypt? NETASQ UTM potrafi nie tylko blokować strony, w których znajduje się szkodliwym kod. System IPS dokładnie sprawdza kod HTML i normalizuje go przed przesłaniem do użytkownika. Niebezpieczna zawartość jest usuwana. Pozwala to wyświetlić przeglądarce na komputerze użytkownika oczyszczoną z zagrożeń stronę WWW. Rozwiązanie NETASQ zapewnia bezpieczeństwo sieci bez potrzeby blokowania użytkownikom całych stron internetowych.
Urządzenia NETASQ, zapewniają pełną ochronę sieci. Architektura systemu NETASQ, który zintegrował firewall z modułem IPS, zapewnia dogłębną kontrolę komunikacji sieciowej. NETASQ może nie tylko blokować niebezpieczny ruch, ale również usuwać szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczać użytkownikowi bezpieczną witrynę. Rozwiązania NETASQ chronią przed infekcjami spowodowanymi zagrożeniami oraz spamem. Umożliwiają zdalną komunikację z siecią firmową za pomocą bezpiecznych tuneli VPN. Pozwalają na filtrowanie stron internetowych oraz zarządzanie pasmem (QoS), co jest szczególnie przydatne w coraz powszechniej stosowanej przez firmy komunikacji VoIP.
Produkty firmy NETASQ posiadają w standardzie rozszerzony filtr URL zawierający klasyfikację stron w 53 kategoriach tematycznych, ze szczególnym naciskiem na polskie serwisy internetowe. Dodatkowo małe i średnie firmy mogą korzystać z narzędzia do raportowania w języku polskim dostępnego w podstawowej cenie urządzenia.
Przeczytaj także:
ESET: Botnet Mumblehard zdezaktywowany
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
NETASQ, kontrola aplikacji, zagrożenia internetowe, ochrona sieci, ochrona sieci firmowej
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)