Agencje bankowe w 2011 r.
2012-01-31 13:56
Przeczytaj także: Agencje bankowe w 2010 r.
Nie wszystkie banki udzielają informacji na temat zamkniętych placówek agencyjnych. Ich liczbę podało nam 11 banków. Aczkolwiek w kilku pozostałych takie zdarzenia z pewnością także miały miejsce, bowiem niektóre z tych instytucji na koniec 2011 r. miały mniej placówek niż rok wcześniej, co oznacza, że zamknięć było w nich więcej niż otwarć. Do instytucji, w których zaobserwowaliśmy ten niekorzystny bilans należą: PKO BP, BZ WBK, Eurobank, Credit Agricole, Bank BPH, ING Bank Śląski, Polbank, BNP Paribas Fortis, Invest Bank oraz mBank.
fot. mat. prasowe
Zamknięte placówki agencyjne banków w 2011 roku
Rosnąca z roku na rok liczba agentów bankowych, którzy wycofują się z prowadzenia placówki pod logo znanej sieci nie zmniejsza znacząco apetytów wielu graczy na kolejne otwarcia. Większość banków co prawda nie zdradza swoich prognoz co do liczby otwarć zaplanowanych na ten rok, ale plany tych, którzy ją ujawnili, opiewają na 340 nowych placówek. Najwięcej jednostek planuje otworzyć PKO BP, bardzo ambitne plany ma także Alior Bank.
fot. mat. prasowe
Planowane otwarcia placówek agencyjnych banków w 2012 roku
Uruchomienie agencji bankowej nie wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami. Większość banków deklaruje, że inwestycję można zamknąć w 30 tys. zł (plus ewentualne koszty remontu lokalu). Plasuje to franczyzy bankowe w kategorii najtańszych franczyz na polskim rynku, co z pewnością jest jednym z ważniejszych powodów ich olbrzymiej popularności. Nie należy jednak zapominać, że jest to działalność wymagająca solidnej wiedzy i doświadczenia w branży, gdyż sukces w niej nie przychodzi łatwo.
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)