Polscy internauci a koniec świata 2012
2012-03-30 13:36
Znajomość przepowiedni o końcu świata 2012 © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Polacy a nowe technologie
Zdecydowana większość internautów deklaruje, że słyszała o przepowiedni na temat końca świata w 2012 roku – wynika z badań przeprowadzonych przez Polskie Badania Internetu na panelu badawczym Ariadna prowadzonym przez GG Network SA w ramach projektu GG Opinion Detector. Nieco częściej o końcu świata słyszeli mężczyźni (87,3 proc.), niż kobiety (80,6 proc.).fot. mat. prasowe
Znajomość przepowiedni o końcu świata 2012
Mężczyźni traktują jednak przepowiednię znacznie mniej serio, niż kobiety – 83,7 proc. z nich zadeklarowało, że nie traktuje jej poważnie (suma odpowiedzi „zdecydowanie nie” i „raczej nie”), jedynie 1,2 proc. przyznało, że podchodzi do przepowiedni poważnie (suma odpowiedzi „raczej tak” i „zdecydowanie tak”). Wśród kobiet, natomiast, aż 10,7 proc. zadeklarowało traktowanie przepowiedni poważnie, w tym 8,6 proc. traktuje ją bardzo poważnie.
fot. mat. prasowe
Czy traktuje Pan/i tę przepowiednię poważnie?
Mężczyźni rzadziej niż kobiety przyznają się, że obawiają się końca świata – połowa z nich końca świata nie boi się w ogóle (52,5 proc.), wśród kobiet odsetek ten wynosi 38,7 proc.
fot. mat. prasowe
Czy Pan/i osobiście boi się końca świata?
Jeżeli weźmiemy pod uwagę wiek respondentów, możemy zauważyć, że starsi internauci znacznie mniej przejmują się przepowiednią, niż młodsi. Wśród najmłodszych aż 15,8 proc. traktuje przepowiednię bardzo poważnie, wśród osób z grupy wiekowej 25-34 lata jest to jedynie 1 proc., a wśród starszych jeszcze mniej – niespełna 1 proc. Wraz z wiekiem rośnie też liczba internautów deklarujących, że absolutnie nie biorą przepowiedni serio.
fot. mat. prasowe
Czy traktuje Pan/i tę przepowiednię poważnie? wg wieku
Im starsi respondenci, tym rzadziej deklarują strach przed końcem świata. Po 25 roku życia wzrasta liczba tych, którzy się końca świata nie boją.
fot. mat. prasowe
Czy Pan/i osobiście boi się końca świata? wg wieku
Informacje o badaniu
Badanie zostało zrealizowane na ogólnopolskim panelu badawczym ARIADNA prowadzonym przez GG Network S.A. w ramach projektu GG Opinion Detector (GGOD). Próba N=519 osób. Struktura próby tożsama ze strukturą polskich internautów ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, wielkość miejscowości zamieszkania oraz korzystanie z wiodących serwisów internetowych wg danych PBI/ Megapanel. Marzec 2012 r.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)