Kilkadziesiąt kolejnych firm technologicznych ma szansę już wkrótce rozpocząć działalność w nowym kompleksie budowanych w Szczecinie obiektów Technoparku Pomerania. Wraz z funkcjonującym już przy ulicy Niemierzyńskiej Inkubatorem, Technopark stanie się kluczowym ośrodkiem wspierającym innowacyjną przedsiębiorczość. Budowana obecnie infrastruktura zwiększy możliwości i skalę działania Technoparku Pomerania. Celem inwestycji jest utworzenie warunków do współdziałania przedsiębiorstw i organizacji zainteresowanych inwestowaniem w innowacyjne produkty i usługi, a w dalszej perspektywie aktywizacja ekonomiczna regionu oraz wzrost liczby firm z sektora nowoczesnych technologii.
Przeczytaj także:
Biurowiec Wola House w Warszawie
TECHNOPARK POMERANIA W ROKU 2013
Pod koniec przyszłego roku przedsiębiorcy otrzymają 11 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej
powierzchni biurowej i infrastruktury technicznej, która wraz z kompleksowym programem wsparcia pozwoli na dalszy rozwój
innowacyjnych firm. Obecnie rozpoczęła się budowa pierwszych kondygnacji dwóch budynków, natomiast trzeci budynek, położony w głębi działki, jest na etapie fundamentów. Trzy nowe budynki Technoparku Pomerania to nowa przestrzeń i nowe możliwości rozwoju i wsparcia działalności przede wszystkim biznesu
ICT i nowych technologii w regionie.
Technopark Pomerania to inwestycja Miasta Szczecin ukierunkowana na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, które mają istotne znaczenie dla rozwoju regionu. Łączna wartość inwestycji wynosi prawie 100 mln złotych. Budowa Technoparku została dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Inwestycja ta wspomoże nie tylko lokalnych innowacyjnych przedsiębiorców, ale zwiększy również atrakcyjność Szczecina dla zagranicznych firm, które swoją działalność chętnie lokują w parkach naukowo-technologicznych ze względu na ich określoną organizację, standard techniczny oraz klimat, sprzyjający kooperacji z innymi podmiotami.
W dwóch budynkach powstaną nowoczesne biura przygotowane na przyjęcie zarówno startupów, jak i prężnie działających przedsiębiorstw z branży ICT . Oferta zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb lokatorów oraz zapewniona będzie duża elastyczność w aranżacji biur i zróżnicowanie ich wielkości – od typowych biur po open-space. Ofertę uzupełnia baza konferencyjno-szkoleniowa, przestrzenie wystawiennicze oraz zaplecze socjalne. Całość zostanie zrealizowana w najwyższym standardzie technicznym. Obiekty charakteryzuje duża ilość przestrzeni wspólnych, przeszklone lobby oraz taras restauracji pomiędzy dwoma budynkami.
Trzeci budynek zostanie przeznaczony na centrum informatyczne, z największą w regionie serwerownią. Która umożliwi świadczenie nowych, zaawansowanych usług przez firmy IT. Centrum danych przeznaczone będzie dla obsługi firm własnych Technoparku i zrzeszonych w Klastrze ICT, a także jako oferta usług skierowanych do podmiotów gospodarczych oraz administracji publicznej. Usługi data center obejmą m.in. hosting i hoteling serwerów, prowadzenie portali informacyjnych, wydzielanie dedykowanych powierzchni na potrzeby serwerowni tematycznych, masowego przetwarzania danych, wirtualizacji infrastruktury informatycznej i archiwizacji zasobów informacyjnych.