Przeczytaj także: Plany polskich pracodawców XI 2011
EURO 2012
W ramach pytań dodatkowych, w sondażu przebadano także nastawienia pracodawców do zbliżającego się EURO 2012. Co prawda ponad dwie trzecie respondentów (70%) uważa, iż będzie ono miało pozytywny wpływ na polski rynek pracy, jednocześnie jednak dla większości ankietowanych firm (97%) będzie to zmiana krótkotrwała.
Niewielu też spośród badanych pracodawców zatrudniło lub planuje zatrudnić pracowników w związku z organizacją mistrzostw. Te firmy, które to już zrobiły lub też mają zatrudnienie w planach, korzystały zarówno z umów zlecenia, umów o dzieło, jak i umów o pracę na czas określony.
fot. mat. prasowe
Wpływ EURO 2012 na rynek pracy
Ponad 1/4 respondentów uważa, że Euro 2012 nie wpłynie na rynek pracy
Informacje o badaniu
Plany Pracodawców to sondaż Instytutu Badawczego Randstad, w którym respondentami są pracodawcy wyrażający opinie w najważniejszych obszarach ich działalności, m.in.: planowanych zmian w poziomie zatrudnienia i wynagrodzeń, czy przewidywanych zmian kondycji firm i gospodarki. Pytania kierowane są bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za politykę kadrową (w małych przedsiębiorstwach jest to zarząd lub właściciel firmy). Wywiady bieżącej, czternastej edycji badania, zostały zrealizowane w okresie od 13 do 26 kwietnia 2012 r. Badanie realizowane przez ekspertów TNS OBOP metodą CATI (indywidualne wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo) zostało zainicjowane w listopadzie 2008 roku i odbywa się w cyklu kwartalnym. Każda edycja tego badania jest przeprowadzana na reprezentatywnej ze względu na wielkość firmy i region próbie 300 firm (margines błędu statystycznego dla próby N=300 wynosi 5,64%). Z próby wykluczono firmy zatrudniające poniżej 10 osób, firmy doradztwa personalnego oraz firmy, dla których agencje pracy tymczasowej nie świadczą usług. Publikacja wyników „Planów Pracodawców” odbywa się w kooperacji z Departamentem Informacji Gospodarczej Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
![Zmiana pracy głównie z powodu niezadowolenia z pracodawcy [© Freepik] Zmiana pracy głównie z powodu niezadowolenia z pracodawcy](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/rynek-pracy/Zmiana-pracy-glownie-z-powodu-niezadowolenia-z-pracodawcy-264845-150x100crop.jpg)
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)