Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii w PPNT FUAM
2012-05-30 10:16
Wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe
W odpowiedzi na rosnące potrzeby przedsiębiorców prowadzących innowacyjne firmy oraz osób przedsiębiorczych chcących realizować swoje pomysły na biznes w dziedzinie zaawansowanych technologii, szczególnie chemii, biotechnologii, nowoczesnych materiałów lub IT, na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza zostanie wkrótce oddany do użytku Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii.
Przeczytaj także: Powstanie park technologiczny pod Poznaniem
Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii to kolejny element budowanego w PPNT FUAM od 17 lat poznańskiego modelu transferu wiedzy. Dzięki ZIWT oferta PPNT jest jedyną tak kompleksową ofertą wsparcia współpracy nauki z biznesem w całej Wielkopolsce. Powstający w ekspresowym tempie kompleks budynków zostanie oddany do użytku wraz z wyposażeniem już w połowie 2012 roku. Budowa ZIWT jest projektem realizowanym dzięki wsparciu udzielonemu ze środków PO IG w ramach Działania 5.3.Na powierzchni użytkowej o łącznej wielkości 4600m2 znajdą się wyposażone w meble, sprzęt, instalacje i aparaturę, przeznaczone pod wynajem laboratoria (30m2 i 50m2) chemiczne i biotechnologiczne, pomieszczenia biurowe i magazynowe. Ofertę tych pomieszczeń rozszerzają trzy dodatkowe strefy: laboratorium mikrobiologiczne (150m2), nowoczesna, bezpieczna serwerownia (120m2, 60 szaf 48U z podziałem na niezależne strefy) oraz hala technologiczna (160m2).
Oprócz nowoczesnej infrastruktury, przedsiębiorstwa-lokatorzy uzyskują dostęp do pakietu usług badawczych, proinnowacyjnych oraz okołobiznesowych, wspierających ich rozwój (doradztwo, szkolenia, warsztaty, promocja, audyt technologiczny, pomoc w pozyskiwaniu środków z projektów badawczych UE). Nowo powstałym firmom oferujemy działania inkubacyjne, ułatwiające przetrwanie wstępnej fazy funkcjonowania i dalszy rozwój (m.in. preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie, doradztwo). Dzięki tej ofercie innowacyjni przedsiębiorcy nie muszą budować ani tworzyć od podstaw własnych laboratoriów badawczo-rozwojowych. Dla firm z branży chemicznej i pokrewnej wsparciem jest dodatkowa oferta technologiczna, syntetyczna i analityczna istniejącego w ramach PPNT Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznych (CZTChem).
Infrastruktura budynku ZI obejmuje także niezbędne elementy uzupełniające przestrzeń laboratoryjną, umożliwiające komfortową i wydajną pracę (recepcja, sale konferencyjne, przedszkole, parkingi, ksero, klimatyzacja).
Dzięki prowadzonemu aktualnie w PPNT projektowi InQbator Seed – „InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych i komunikacyjnych” nowo powstałe i rozwijające się firmy oraz zespoły badawcze mogą także uzyskać finansowanie na innowacyjny, przyszłościowy projekt, który otrzyma pomoc merytoryczną, naukową i laboratoryjną ze strony ZIWT, PPNT i jego specjalistów.
fot. mat. prasowe
Wizualizacja 1
Kompleks inkubatorów zlokalizowany jest w Poznaniu, przy ulicy Rubież 46, na terenie pierwszego w Polsce Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Inwestycja wchodzi w skład infrastruktury innowacyjnej tworząc w Poznaniu tzw. dzielnicę nauki, która w przyszłości może urosnąć do rangi miejsca kojarzonego w społeczeństwie z efektywnym przepływem nauki do gospodarki.
fot. mat. prasowe
Wizualizacja 2
Przeczytaj także:
Park technologiczny
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
nowe inwestycje, parki technologiczne, Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii, PPNT FUAM, rozwój przedsiębiorczości
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)