Generacja Y a BYOD
2012-06-26 10:40
Powody korzystania z prywatnych urządzeń mobilnych w pracy © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Generacja Y a BYOD 2013
Badanie przeprowadzone zostało na zlecenie firmy Fortinet przez firmę Vision Critical pomiędzy 31 maja a 12 czerwca 2012 roku wśród 3 782 osób z 15 krajów świata: USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Polska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Południowa Korea, Chiny, Singapur, Tajwan, Japonia i Hong Kong. W badaniu wzięło udział ponad 200 ankietowanych z każdego kraju, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, gdzie przebadano ponad 1000 osób.Respondenci należą do pokolenia nazywanego Generacją Y, w wieku 20 - 29 lat, zatrudnionych na pełny etat i posiadających osobistego smartfona, laptopa lub tablet. To pokolenie wyżu demograficznego z lat 1980-1995. W odróżnieniu od poprzedniego, określanego mianem Generacji X, to pokolenie, które oswoiło nowinki technologiczne oraz aktywnie korzysta z mediów i technologii cyfrowych.
Celem projektu Fortinet było zbadanie postaw wobec szybko rozwijającego się trendu BYOD (Bring Your Own Device), czyli używania prywatnych smartfonów, tabletów i laptopów w pracy.
Jak często pracownicy Generacji Y korzystają ze swoich prywatnych urządzeń mobilnych w celach zawodowych?
fot. mat. prasowe
Częstotliwość korzystania z prywatnych urządzeń mobilnych
Z badania wynika, że BYOD, czyli wykorzystywanie prywatnych urządzeń mobilnych w pracy jest obecnie powszechną praktyką wśród młodych ludzi na całym świecie. Tendencja ta jest także bardzo popularna w Polsce.
Czy korzystanie z prywatnych urządzeń mobilnych w celach zawodowych jest dla pracowników Generacji Y prawem, czy przywilejem?
Z badania wynika, że nieznaczna większość respondentów uważa, że korzystanie z własnych, osobistych urządzeń mobilnych w celach zawodowych jest ich prawem, a nie przywilejem. Twierdzi tak 55 proc. badanych w skali ogólnoświatowej oraz 52 proc. ankietowanych z regionu EMEA. W Polsce proporcje są nieco inne, ale nie odbiegają znacząco od wyników globalnych. Dla 46 proc. respondentów w Polsce używanie prywatnych smartfonów i tabletów w pracy jest prawem, a dla 54 proc. przywilejem.
fot. mat. prasowe
Korzystanie z urządzeń mobilnych w celach zawodowych
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)