Generacja Y a BYOD
2012-06-26 10:40
Przeczytaj także: Generacja Y a BYOD 2013
Kto powinien odpowiadać za ryzyko związane z używaniem przez pracowników ich własnych urządzeń w celach zawodowych?
Badanie ujawniło, że zdecydowana większość ankietowanych uważa, że to właściciel prywatnego urządzenia mobilnego jest ostatecznie odpowiedzialny za ryzyko związane z używaniem własnych smartfonów i tabletów w celach zawodowych. W ten sposób odpowiedziało 66 proc. globalnie, 74 proc. EMEA i 67 proc. Polska. Odpowiedzialność na firmę przenosi odpowiednio 22 proc., 14 proc. i 18 procent.
fot. mat. prasowe
Kto powinien odpowiadać za ryzyko związane z używaniem własnych urządzeń
66 proc. właściciel prywatnego urządzenia mobilnego twierdzi, że jest ostatecznie odpowiedzialny za ryzyko związane z używaniem własnych smartfonów w celach zawodowych
Czy korzyści z umożliwienia pracownikom korzystania z własnych urządzeń w pracy przeważają nad zagrożeniami?
Respondentów na całym świecie zapytano również o to, czy korzyści z umożliwienia pracownikom używania własnych urządzeń w pracy przeważają nad zagrożeniami. Większość (35 proc. na świecie, 35 proc. EMEA i 30 proc. Polska) odpowiedziała twierdząco. Dla 27 proc. ankietowanych w skali ogólnoświatowej, 24 proc. w regionie EMEA i 17 proc. Polaków zagrożenia przewyższają korzyści. Dla 1/3 badanych na świecie i w regionie EMEA korzyści z wykorzystywania w celach służbowych osobistych tabletów i smartfonów równoważą wynikające z tego niebezpieczeństwa. Na tym tle wyróżniają się Polacy. Aż 47 proc. naszych rodaków uważa, że trend BYOD niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i zagrożenia. Polacy dostrzegają możliwości korzystania z własnych smartfonów i tabletów, doceniają potencjał nowych narzędzi komunikacyjnych, widzą, że przekładają się na większą efektywność w pracy, ale równocześnie mają świadomość zagrożeń jakie ze sobą niosą.
fot. mat. prasowe
Korzyści z umożliwienia pracownikom korzystania z własnych urządzeń korzyści z umożliwienia pracowni
47 proc. naszych rodaków uważa, że trend BYOD niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i zagrożenia
W jakim stopniu pracownicy Generacji Y zwróciliby uwagę, że ich osobiste urządzenie jest zainfekowane i może zagrażać bezpieczeństwu firmowej sieci?
Z badania wynika, że większość respondentów zwróciłaby uwagę, czy ich osobiste urządzenia mogły zainfekować firmową sieć. Twierdzi tak 67 proc. badanych w skali ogólnoświatowej oraz 64 proc. ankietowanych z regionu EMEA. W Polsce proporcje są nieco inne, ale nie odbiegają znacząco od wyników globalnych. Ponad połowa badanych Polaków zadeklarowała, że bardziej uważaliby używając swoich urządzeń w takiej sytuacji.
Jakie restrykcje spowodowałyby, że pracownicy Generacji Y byliby bardziej ostrożni w używaniu osobistych urządzeń do pracy?
33 proc. respondentów deklaruje, że zwróciłaby większą uwagę na używane osobiste urządzenia, ze względu na obawę przed wprowadzeniem przez pracodawcę zakazu używania własnych urządzeń w celach zawodowych. W regionie EMEA taką opinię ma również najwięcej, bo 26 proc. pracowników. Natomiast większość Polaków uważa, że do ograniczenia używania osobistych urządzeń skłoniłoby ich głównie ryzyko utraty reputacji pracodawcy.
![Obawa o bezpieczeństwo hamuje model BYOD [© littlestocker - Fotolia.com] Obawa o bezpieczeństwo hamuje model BYOD](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/urzadzenia-przenosne/Obawa-o-bezpieczenstwo-hamuje-model-BYOD-134496-150x100crop.jpg)
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)