eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyTerminowość przesyłek I-VI 2012

Terminowość przesyłek I-VI 2012

2012-09-25 13:19

Terminowość przesyłek I-VI 2012

Terminowość przesyłek I-VI 2012 © fot. mat. prasowe

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki badania terminowości doręczania przez Pocztę Polską S.A. nierejestrowanych przesyłek listowych oraz paczek pocztowych w obrocie krajowym w pierwszej połowie 2012 r.

Przeczytaj także: Terminowość przesyłek 2007-2010

Urząd Komunikacji Elektronicznej prowadzi przez cały 2012 rok kontrolę spełniania przez Pocztę Polską S.A. celów w zakresie terminowości doręczeń określonych w Załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. Nr 5, poz. 34 z późn. zm.).

Badanie obejmuje pełny cykl przebiegu przesyłek:
  • od umieszczenia przesyłki listowej w pocztowej skrzynce nadawczej do jej doręczenia adresatowi oraz
  • od nadania paczki pocztowej w placówce pocztowej do jej doręczenia adresatowi.

Przesyłki są nadawane od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Wyniki zamieszczone w poniższej tabeli wskazują, że terminowość doręczeń ulega wyraźnej poprawie. Podczas gdy w 2011 r. osiągnięte były jedynie dwa cele w zakresie terminowości doręczeń określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury dla przesyłek listowych priorytetowych oraz dla ekonomicznych paczek pocztowych jako D+3 (doręczenie trzy dni po dniu nadania), to w II kwartale 2012 roku nie został zrealizowany tylko jeden cel, określony dla przesyłek listowych priorytetowych jako D+1 (doręczenie w dniu następnym po dniu nadania).

fot. mat. prasowe

Terminowość przesyłek I-VI 2012

W II kwartale 2012 roku nie został zrealizowany tylko jeden cel, określony dla przesyłek listowych priorytetowych jako D+1


Warto zauważyć, że już w 2011 r. w porównaniu z rokiem 2010 odnotowano znaczącą poprawę wyników terminowości doręczeń zarówno przesyłek listowych, jak i paczek pocztowych dla każdego z celów określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Wykonanie badania zostanie poddane audytowi, który prowadzi niezależna instytucja badawcza (Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy). Jest to konieczne, by stwierdzić, czy przygotowanie i przeprowadzenie badania było zgodne z obowiązującymi w tym zakresie normami.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: