Najczęściej cytowane media IX 2012
2012-10-26 13:21
Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media VIII 2012
TematykaWiększość odwołań mediowych wiązała się ze sprawami ekonomicznymi. Po aferze Amber Gold pod lupę wzięte zostały banki i parabanki. Na drugim miejscu znalazły się sprawy z zakresu polskiej polityki, na trzecim zaś prowokacja Gazety Polskiej Codziennie – dziennik ten opublikował treść nagrania rozmowy sędziego Ryszarda Milewskiego z osobą przedstawiającą się jako urzędnik Kancelarii Premiera na temat rozprawy Marcina P., stojącego za aferą Amber Gold.
fot. mat. prasowe
Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów
Większość odwołań mediowych wiązała się ze sprawami ekonomicznymi. Po aferze Amber Gold pod lupę wzięte zostały banki i parabanki.
Prasa
Media najczęściej cytowały Gazetę Wyborczą i Rzeczpospolitą. Na kolejnym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych tytułów znalazła się Gazeta Polska Codziennie.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe
Media najczęściej cytowały Gazetę Wyborczą i Rzeczpospolitą. Na kolejnym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych tytułów znalazła się Gazeta Polska Codziennie.
Tematem powołań na publikacje z Gazety Wyborczej były głównie wydarzenia polityczne. Często cytowano publikację Gazety na temat inicjatywy Waldemara Pawlaka w sprawie utworzenia przedszkola na terenie ministerstwa dla matek-urzędniczek. Jak wynika z informacji dziennika uzyskanych w kręgach PSL, szef partii próbuje kreować się na społeczną twarz rządu, licząc, że zmieni wizerunek PSL.
Rzeczpospolita najczęściej była źródłem informacji ekonomicznych i finansowych. Za dziennikiem inne media powtarzały wnioski dotyczące Forum Ekonomicznego w Krynicy, pochylały się nad przyszłością Polski, gdyż jak podała gazeta, Polacy nie mają często podstawowej wiedzy ekonomicznej i mogą paść ofiarą parabanków, oraz pocieszały zbliżającym się końcem kryzysu – jak wynika z szacunków Rzeczpospolitej, po 2013 roku powinno być lepiej.
fot. Sogras - Fotolia.com
Prasa
Tematem powołań na publikacje z Gazety Wyborczej były głównie wydarzenia polityczne. Często cytowano publikację Gazety na temat inicjatywy Waldemara Pawlaka w sprawie utworzenia przedszkola na terenie ministerstwa dla matek-urzędniczek.
Wiodącym wątkiem powołań na publikacje Gazety Polskiej Codziennie była prowokacja przeprowadzona przy udziale tego dziennika. Paweł Miter, znany już z podobnych działań, podając się za asystenta szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, nawiązał kontakt z prezesem gdańskiego sądu Ryszardem Milewskim w związku z procesem Amber Gold i nagrał kilka przeprowadzonych z nim rozmów, które stanowiły naruszenie granicy niezależności sędziowskiej. Sprawę ujawniła Gazeta Polska Codziennie.
Często cytowanymi tygodnikami były Wprost i Newsweek. Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był magazyn Forbes.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki
Często cytowanymi tygodnikami były Wprost i Newsweek. Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był magazyn Forbes.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki
Najczęściej cytowanym miesięcznikiem był we wrześniu Forbes
![Monitoring mediów: cytowania I 2019 [© BillionPhotos.com - Fotolia.com] Monitoring mediów: cytowania I 2019](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/media/Monitoring-mediow-cytowania-I-2019-215494-150x100crop.jpg)
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)