eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyPrzetwarzanie w chmurze 6 razy większe

Przetwarzanie w chmurze 6 razy większe

2012-11-07 10:00

Przeczytaj także: Usługi cloud computing wymagają poprawy


  • Do 2016 roku nastąpi czterokrotny wzrost globalnego ruchu w ośrodkach przetwarzania danych - Cisco przewiduje, że globalny ruch w ośrodkach przetwarzania danych wzrośnie niemal czterokrotnie, z 1,8 zetabajta w 2011 do 6,6 zetabajta rocznie w 2016, co stanowi 31% CAGR.
  • Globalny ruch w chmurze stanowić będzie prawie dwie trzecie całego ruchu w ośrodkach przetwarzania danych – W skali globalnej, ruch w chmurze wzrośnie z 39% (57 eksabajtów miesięcznie, lub 683 eksabajtów rocznie) całkowitego ruchu generowanego przez ośrodki przetwarzania danych w roku 2011 do 64% (niemal dwóch trzecich, tj. 355 eksabajtów miesięcznie, lub 4,3 zetabajta rocznie) ruchu generowanego w 2016.
  • Globalny ruch w chmurze będzie wzrastał szybciej niż ogólny ruch globalny w ośrodkach przetwarzania danych – Przechodzenie na usługi realizowane w chmurze przyspiesza globalny ruch w chmurze w tempie większym niż rośnie globalny ruch w ośrodkach przetwarzania danych. Globalny ruch w ośrodkach obliczeniowych będzie wzrastał 4-krotnie (31% CAGR) w latach 2011 - 2016, podczas gdy w tym samym okresie globalny ruch w chmurze zwiększy się 6-krotnie (44% CAGR).
  • Przenoszenie obciążenia: począwszy od lat 2011 – 2016, obciążenie ośrodków przetwarzania danych wzrośnie 2,5-krotnie, a obciążenia procesami roboczymi chmury zwiększy się 5,3-krotnie – W roku 2011, 30% obciążeń przetwarzane było w chmurze, a pozostałe 70% w tradycyjnych ośrodkach przetwarzania danych.
    • Rok 2014 będzie pierwszym rokiem, w którym większość obciążeń zostanie przesunięta do chmury; 52% wszystkich obciążeń będzie przetwarzane w chmurze, podczas gdy 48% pozostanie w tradycyjnej przestrzeni informatycznej.
    • Do roku 2016, 62% - tj. prawie dwie trzecie – sumy obciążeń będzie przetwarzane w chmurze.
    • Przeciętne obciążenie procesami roboczymi jednego serwera obsługującego chmurę wzrośnie z 4,2 w 2011 do 8,5 przed rokiem 2016. Analogicznie, przeciętne obciążenie serwera w tradycyjnym ośrodku przetwarzania danych wzrośnie w tym okresie z 1,5 do 2,0.
  • Gotowość do pracy w chmurze: Regiony Azji i Pacyfiku, Europy Środkowej i Wschodniej, Ameryki Północnej i Europy Zachodniej są aktualnie w stanie obsługiwać zaawansowane aplikacje wykorzystujące procesy obliczeniowe w chmurze w oparciu o sieci stacjonarne; obecnie jedynie Europa Zachodnia zapewnia przeciętne możliwości obsługi średniozaawansowanych aplikacji wykorzystujących przetwarzani danych w chmurze w oparciu o sieci mobilne – W celu dokonania analizy gotowości do wykorzystania chmury przeanalizowano różne właściwości sieci stacjonarnych i mobilnych. Oceniono średnie prędkości wysyłania i pobierania danych oraz średnie czasy oczekiwania w każdym z następujących regionów geograficznych: region Azji i Pacyfiku, Europa Środkowa i Wschodnia, Ameryka Łacińska, Bliski Wschód i Afryka, Ameryka Północna i Europa Zachodnia.
    • Z perspektywy sieci stacjonarnej, przeciętna wydajność sieci na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Łacińskiej pozwala obecnie na obsługę średniozaawansowanych aplikacji wykorzystujących przetwarzanie danych w chmurze, takich jak programy do przesyłania strumieniowego obrazów video w wysokiej rozdzielczości i obsługi video czatów.
    • Przeciętna wydajność sieci szerokopasmowej w regionie Azji i Pacyfiku, Europie Środkowej i Wschodniej, Ameryce Północnej i Europie Zachodniej pozwala obecnie na obsługę zaawansowanych aplikacji wykorzystujących przetwarzanie danych w chmurze, takich jak transmisja strumieniowa video w 3D i zaawansowane aplikacje obsługi wirtualnego biura. Uwaga: w niektórych krajach spośród wymienionych regionów istnieją sieci stacjonarne, które zapewniają już dzisiaj przeciętne możliwości techniczne obsługi zaawansowanych aplikacji do przetwarzania danych w chmurze.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: