Stres a sen oczami Polaków
2012-11-15 12:34
Przeczytaj także: Polacy zbyt zmęczeni na czas wolny
Łącznie problemy ze snem, odczuwa prawie połowa Polaków (48%). Minimum kilka razy w tygodniu z bezsennością walczy 13% Polaków a 16% - kilka razy w miesiącu. Najwięcej z nich, to osoby, które zauważają wpływ stresujących wydarzeń minionego dnia na jakość snu w ciągu nocy.
fot. mat. prasowe
Problemy ze snem
Łącznie problemy ze snem, odczuwa prawie połowa Polaków (48%). Minimum kilka razy w tygodniu z bezsennością walczy 13% Polaków a 16% - kilka razy w miesiącu.
Źle śpimy lub nie możemy zasnąć, gdy jesteśmy poddenerwowani, doskwierają nam problemy osobiste lub kłopoty finansowe (które to są również jedną z głównych przyczyn stresu).
fot. mat. prasowe
Powody problemów ze snem
Źle śpimy lub nie możemy zasnąć, gdy jesteśmy poddenerwowani, doskwierają nam problemy osobiste lub kłopoty finansowe (które to są również jedną z głównych przyczyn stresu).
Nie mogąc zasnąć, najczęściej palimy papierosy, słuchamy muzyki, rozmawiamy z bliskimi, sięgamy po uspakajające środki ziołowe lub po prostu liczymy owce. 27% respondentów borykających się z problemami ze snem nie ma jednak żadnej metody radzenia sobie
z bezsennością.
fot. mat. prasowe
Sposoby na problemy z zasypianiem
Nie mogąc zasnąć, najczęściej palimy papierosy, słuchamy muzyki, rozmawiamy z bliskimi, sięgamy po uspakajające środki ziołowe lub po prostu liczymy owce.
Przepis na spokój
Najlepiej i najdłużej sypiają osoby, które nie odczuwają stresu w ogóle. Śpią one powyżej 8 godzin w ciągu tygodnia pracy (50%) i w weekendy (42%). Jaka jest recepta na spokojne życie i długi sen? Najlepiej unikać małżeństwa czy pracy i wyłączyć telewizor ponieważ zgodnie z odpowiedziami respondentów badania TNS Polska, istotnie częściej nie stresują się panny i kawalerowie, uczniowie i studenci oraz osoby, które wystrzegają się oglądania telewizji (62%).
Informacje o badaniu
Badanie opinii metodą wywiadów bezpośrednich. Autor i wykonawca badania: TNS Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Próba: ogólnopolska próba Polaków w wieku 18 lat i starszych. Liczebność próby: N=1000. Kwota: płeć, wiek, wykształcenie, klasa wielkości miejscowości, region – kryteria do kwoty ustalane na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Czas realizacji badania: 23 lipca – 19 sierpnia 2012.
![Przemęczenie pracą deklaruje 70% Polaków [© Brian Jackson - Fotolia.com] Przemęczenie pracą deklaruje 70% Polaków](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/tendencje-na-rynku-pracy/Przemeczenie-praca-deklaruje-70-Polakow-127835-150x100crop.gif)
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)