Najbardziej poszukiwani pracownicy 2012
2012-12-28 10:43
Przeczytaj także: Najbardziej poszukiwane zawody 2012
Zawód finansisty wiąże się przede wszystkim z odpowiednim wykształceniem. W 61% ofert wymagane jest ukończenie kierunkowych studiów ekonomicznych. Kolejnym warunkiem przyjęcia do pracy jest doświadczenie. 96% ogłoszeń wymagało od kandydatów, 2 - 5 lat praktyki w zawodzie. Ponadto, w 87% ogłoszeń jednym z głównych wymogów była płynna znajomość języka angielskiego, a także języka niemieckiego - 19%, a także francuskiego lub włoskiego.
Rekruterzy z sektora finansowego cenią sobie również kompetencje miękkie i społeczne (88%) takie jak m.in. inicjatywa i wysoka motywacja (26% ogłoszeń), komunikatywność (19%), umiejętność pracy w zespole (12%), a także terminowość realizacji zadań, umiejętną obsługę klienta, samodzielność i odpowiedzialność.
fot. mat. prasowe
Najpopularniejsze stanowiska Finanse / Księgowość
W sprzedaży poszukiwani kierownicy
Według analizy ofert pracy umieszczanych na portalu monsterpolska.pl w II półroczu 2012, pracodawcy z branży handlowej poszukują głównie osób na stanowiska kierownicze oraz przedstawicieli handlowych (handlowiec, specjalista ds. sprzedaży). Aż 43% ofert pracy publikowanych na portalu kariery monsterpolska.pl w sprzedaży dotyczyło kadry kierowniczej. W handlu od kandydatów wymaga się przede wszystkim zdolności komunikacyjnych (80%), ale też wytrwałości i chęci rozwoju. Na wyższych stanowiskach wymagania są odpowiednio większe, tu liczy się wykształcenie, kilkuletnie doświadczenie (57%) oraz gotowość do podróży i doszkalania się. W tym przypadku największe szanse mają przede wszystkim kandydaci komunikatywni, łatwo nawiązujący kontakty.
fot. mat. prasowe
Najpopularniejsze stanowiska – Sprzedaż
Od przedstawicieli handlowych pracodawcy wymagają głównie dyspozycyjności i komunikatywności, umiejętności negocjacji, a także gotowości do podróży służbowych. Na tych stanowiskach bardziej cenione były kompetencje miękkie niż odpowiednie wykształcenie czy znajomość języków obcych.
W niektórych przypadkach wymagany był jedynie zapał do pracy. Istotna była jednak dobra znajomość komputera oraz tworzenie i prowadzenie prezentacji. Wykształcenie kierunkowe wymagane jest na stanowiskach wyższych rangą lub w przypadku przedstawicieli handlowych w dziedzinach specjalistycznych (np. z branży medycznej). Znajomość języków obcych ogranicza się głównie do języka angielskiego –(60% ogłoszeń). Jednak nawet na wyższych stanowiskach w handlu może być na poziomie komunikatywnym.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)