eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyNadzieje i noworoczne postanowienia na 2013 rok

Nadzieje i noworoczne postanowienia na 2013 rok

2012-12-31 12:43

Przeczytaj także: Inwestorzy w 2013 z awersją do ryzyka


Postanowienie nr 1: Sytuacja finansowa

Polacy częściej niż średnio na świecie pragną w nadchodzącym roku poprawić swoją sytuację finansową. Jest to priorytet dla większości z nas (64 proc.). W tym względzie jesteśmy podobni do mieszkańców Brazylii (75 proc.), Meksyku (74 proc.), Argentyny (73 proc.), RPA (70 proc.), Węgier (68 proc.) i Hiszpanii (67 proc.). Rzadziej o poprawie swojej sytuacji finansowej w roku 2013 myślą mieszkańcy bogatych krajów: Szwedzi (29 proc.), Niemcy (35 proc.), Francuzi (40 proc.), Japończycy (41 proc.), Brytyjczycy (42 proc.).

Postanowienie nr 2: Czas z rodziną i przyjaciółmi

Poświęcać więcej czasu rodzinie i przyjaciołom to plan na nadchodzący rok, który najczęściej jest wymieniany przez Francuzów. We Francji takie postanowienie w tym roku czyni 34 proc. osób, podczas gdy średnia dla badanych krajów wynosi 13 proc. Czas z rodziną i przyjaciółmi jest także częściej priorytetem w Szwecji (26 proc.), Belgii (20 proc.) i Wielkiej Brytanii (20 proc.). Najrzadziej taki cel wymieniany jest w Rosji (tylko 8 proc. wskazań) oraz w RPA, Brazylii i Argentynie (po 11 proc.).

Postanowienie nr 3: Zdrowie

Poprawa stanu zdrowia to w Polsce cel pojawiający się równie często jak średnio w badanych krajach (13 proc. wskazań). Wyraźnie częściej to noworoczne postanowienie pojawia się w Niemczech (23 proc.), USA (21 proc.) i Chinach (20 proc.), najrzadziej zaś w Turcji (4 proc.), Argentynie (6 proc.), Meksyku i Brazylii (po 7 proc.).

Postanowienie nr 4: Podróże

Podróżowanie w 2013 roku w Polsce wymieniane jest rzadziej niż przeciętnie na świecie - (8 proc. wskazań, podczas gdy światowa średnia to 12 proc.). Najczęściej podróże w roku 2013 planują Szwedzi (23 proc.), Australijczycy (21 proc.) i Chińczycy (20 proc.), najrzadziej zaś to noworoczne postanowienie pojawia się w Brazylii, Hiszpanii (po 5 proc.), USA, Meksyku, na Węgrzech i w Argentynie (po 6 proc.).

fot. mat. prasowe

Wykres 2

Podróżowanie w 2013 roku w Polsce wymieniane jest rzadziej niż przeciętnie na świecie - (8 proc. wskazań, podczas gdy światowa średnia to 12 proc.).


Informacje o badaniu
Badanie Global Advisor jest realizowane przez Ipsos w 24 krajach świata (Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, Indiach, Indonezji, Włoszech, Japonii, Meksyku, Polski, Rosji, Arabii Saudyjskiej, RPA, Korei Płd., Hiszpanii, Szwecji, Turcji i USA), na reprezentatywnych próbach w wieku 16-64 (18-64 lat w USA i Kanadzie). Cytowane badanie zostało przeprowadzone w dniach 2 - 16 października 2012 roku. Badanie przeprowadzone jest przez internet (Ipsos Online Panel).

poprzednia  

1 2

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: