eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternetCeny Internetu stacjonarnego XII 2012

Ceny Internetu stacjonarnego XII 2012

2013-01-03 10:35

Przeczytaj także: Ceny Internetu stacjonarnego III 2012


Klienci biznesowi

Najtańszy dostęp do Internetu o prędkości 2 Mbps oferuje T-mobile. Konkuruje w tym segmencie z Orange, który zapewnia dostęp w cenie niemal dwukrotnie wyższej. W obu przypadkach abonent ponosi dodatkową opłatę z tytułu utrzymania łącza. Ponadto Orange przewiduje dłuższą – 25 miesięczną – umowę.

fot. mat. prasowe

Ceny Internetu o przepływności od 2 Mbps do 10 Mbps - biznes

Najtańszy dostęp do Internetu o prędkości 2 Mbps oferuje T-mobile. Konkuruje w tym segmencie z Orange, który zapewnia dostęp w cenie niemal dwukrotnie wyższej.


W przypadku łączy o przepływności 4 Mbps najkorzystniejszą ofertę przewiduje Netia w ofercie na 24 miesiące, największy średni miesięczny koszt poniesie abonent Orange.

Prędkości 5 Mbps, 6 Mbps i 8 Mbps oferują pojedynczy operatorzy, dlatego ich porównanie jest tutaj niemożliwe.

3. Oferty dostępu do sieci Internet o przepływności od 10 Mbps do 30 Mbps

Poniżej zaprezentowano oferty operatorów oferujących stacjonarny, szerokopasmowy dostęp do Internetu o maksymalnej przepływności od 10 Mbps do 30 Mbps. Oferty skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych przedstawiono oddzielnie.

Klienci indywidualni

W zakresie przepływności od 10 Mbps do 30 Mbps wszyscy wytypowani operatorzy oferują swoje usługi.

Dla prędkości 10 Mbps najtańsza jest oferta Vectry w ofercie na 36 miesięcy natomiast największy koszt zakłada oferta T-mobile przy umowie na 12 miesięcy.

fot. mat. prasowe

Ceny Internetu o przepływności od 10 Mbps do 30 Mbps - klient indywidualny

Dla prędkości 10 Mbps najtańsza jest oferta Vectry w ofercie na 36 miesięcy natomiast największy koszt zakłada oferta T-mobile przy umowie na 12 miesięcy.


W przypadku wariantu 20 Mbps najniższy miesięczny koszt usługi oferuje Dialog w umowie na 24 miesiące. Oferty operatorów Vectra i Multimedia Polska przewidują dostęp droższy jedynie o odpowiednio 0,83 PLN oraz 2,7 PLN, co również sprawia, że są to oferty korzystne na tle pozostałych dostawców. Jednak w tych przypadkach operatorzy przewidzieli umowę aż na 36 miesięcy.

Klienci biznesowi

W analizowanym zakresie przepływności operatorzy oferowali dostęp o prędkościach 10 Mbps, 15 Mbps, 16 Mbps oraz 20 Mbps. Wśród ofert przewidujących prędkość dostępu 10 Mbps najkorzystniej wypada oferta Netii przy umowie na 24 miesiące, natomiast najwyższy koszt dla tej przepływności poniesie abonent sieci Orange w wariancie 12 – miesięcznej umowy.

Najtańsza oferta dla przepływności 20 Mbps jest oferowana przez Netię przy umowie na 24 miesiące. Natomiast najdroższa, dla tego zakresu przepływności, jest oferta T-mobile w ofercie 24 miesięcznej.

fot. mat. prasowe

Ceny Internetu o przepływności od 10 Mbps do 30 Mbps - biznes

Najtańsza oferta dla przepływności 20 Mbps jest oferowana przez Netię przy umowie na 24 miesiące. Natomiast najdroższa, dla tego zakresu przepływności, jest oferta T-mobile w ofercie 24 miesięcznej.


4. Oferty dostępu do sieci Internet o przepływności od 30 Mbps do 100 Mbps

Poniżej zaprezentowano oferty operatorów oferujących stacjonarny, szerokopasmowy dostęp do Internetu o maksymalnej przepływności od 30 Mbps do 100 Mbps. Oferty skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych przedstawiono oddzielnie.

Ze względu na duże zróżnicowanie ofert w zakresie prędkości dostępu, dla klientów indywidualnych, w tym przedziale przepływności, oferty przedstawiono w podziale na prędkości 30 Mbps – 50 Mbps oraz 60 Mbps – 80 Mbps.

Klienci indywidualni

Dla prędkości dostępu 30 Mbps swoje usługi oferuje trzech operatorów. Najniższy średni miesięczny koszt poniesie abonent Multimedia Polska przy umowie na 36 miesięcy, natomiast najdroższa jest oferta UPC przy umowie na 24 miesiące.

Dostęp do sieci o przepływności 40 Mbps jest najdroższy w przedziale prędkości 30 Mbps – 50 Mbps. Najtańszy dostęp oferuje Vectra przy umowie na 36 miesięcy, największy koszt, niemal dwukrotnie wyższy będzie natomiast ponosił abonent Orange przy umowie na 12 miesięcy. Składa się na to zarówno wysoka opłata abonamentowa jak i opłata za utrzymanie łącza.

fot. mat. prasowe

Ceny Internetu o przepływności od 30 Mbps do 50 Mbps - klient indywidualny

Dla prędkości dostępu 30 Mbps swoje usługi oferuje trzech operatorów. Najniższy średni miesięczny koszt poniesie abonent Multimedia Polska przy umowie na 36 miesięcy.


Wśród ofert dostępu o prędkości 50 Mbps wszystkie oferują zbliżony koszt korzystania. Najkorzystniej w tym zestawieniu wypada jednak oferta Netii w wariancie 24-miesięcznym.Klientom indywidualnym oferowany jest również dostęp o prędkości 60 Mbps (czterech ISP) oraz 80 Mbps (dwóch ISP). Dla niższej przepływności najniższy średni miesięczny koszt poniesie abonent sieci Multimedia Polska przy umowie na 18 miesięcy. Najdrożej wypada oferta UPC przy umowie 24 miesięcznej. Dla wyższej wartości przepływności korzystniejsza jest oferta Orange, gdzie abonent ponosi koszt w wysokości 129,97 zł przy umowie na 24 miesiące. Oferta Vectry przy dłuższej umowie (36 miesięcy) przewiduje koszt wyższy o 16 zł.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: