Poczta e-mail niezbędna
2013-03-03 00:10
Poczta e-mail niezbędna © Yuri Arcurs - Fotolia.com
Przeczytaj także: Jak obecnie wygląda sprawdzanie poczty e-mail?
Nie ma komunikacji bez e-mailaPoczta elektroniczna jest niekwestowanym liderem komunikacji międzyludzkiej w internecie. Korzystanie z niej deklaruje aż 97% internautów biorących udział w badaniu IIBR. Na drugim miejscu znalazły się serwisy społecznościowe (83%), na trzecim – komunikatory (77%). Co więcej, dla 62% maile są najważniejszym sposobem wymiany informacji w sieci.
fot. mat. prasowe
Procent osób wykorzystujących w internecie dane formy komunikacji
Nie ma dnia bez poczty
Codzienne korzystanie z poczty potwierdza 69% badanych. Najczęściej robią to osoby z wyższym wykształceniem (81%), kierownicy i menedżerowie (86%) oraz specjaliści, przedstawiciele wolnych zawodów i pracownicy umysłowi (86%). Serwisów społecznościowych używa każdego dnia prawie połowa internautów, a komunikatorów – niespełna 1/3. Co ciekawe, procent osób korzystających z poczty rośnie proporcjonalnie wraz z wielkością miejscowości, w której mieszkają respondenci. W miastach powyżej 500 tys. mieszkańców nawet 81% internautów deklaruje, że w ich życiu nie ma dnia bez poczty.
fot. mat. prasowe
Procent osób, dla których dana forma komunikacji jest najważniejsza
fot. mat. prasowe
Codzienne korzystanie z form komunikacji w internecie
Im mniej, tym lepiej
Blisko 1/4 internautów (23%) ma tylko jedno konto e-mailowe, a ponad 1/3 (36%) – dwa. Internautów, którzy posiadają więcej niż 6 kont e-mailowych jest zaledwie 2%.
fot. mat. prasowe
Liczba kont pocztowych
Poczta WP.PL liderem
Od 2006 roku Poczta WP.PL jest numerem jeden wśród serwisów pocztowych w Polsce. Wygrywa z innymi jeśli chodzi o liczbę użytkowników, odsłon i czas (za: dane Megapanel PBI/Gemius).
fot. mat. prasowe
Liczba użytkowników serwisów pocztowych (RU)
Informacje o badaniu:
Badanie zrealizowane przez IIBR na zlecenie Wirtualnej Polski. Badanie przeprowadzono w dniach 28 listopada – 16 grudnia 2012 roku na grupie internautów w wieku 15 lat i więcej, gdzie n = 2000 wypełnionych ankiet. Dane zostały doważone pod względem płci i wieku tak, by były reprezentatywne dla ogółu internautów w Polsce (ważenie do danych Ipsos-Omnibus).
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)