Kilka słów o skuteczności serwisu WWW
2003-02-20 08:17
Przeczytaj także: Serwisy www komitetów wyborczych 2011
fot. mat. prasowe
Kilka słów o skuteczności serwisu WWW
Pamiętać należy, że jak podaje IDC, podstawowym zajęciem internauty jest poszukiwanie informacji. Jeśli chcemy by nasz serwis na prawdę pomagał nam sprzedawać musimy go do tego przygotować. Musimy właśnie tak go zaprojektować by był przejrzysty dla czytającego (jeśli nie znajdę potrzebnej informacji w ciągu pierwszych sekund pójdę dalej) i łatwy do indexowania przez serwisy wyszykiwawcze. Tak więc spójrzmy na własne strony WWW i oceńmy je.
Wskazówki: jak się zabrać do roboty
- Przygotować mapę serwisu tak by na każdej jednej stronie była zwięzła informacja np. na temat jednego produktu, na temat rodzaju usług, itp.
- Przygotować bardzo dokładnie listę słów kluczowych (sekcja kewords) i streszczenie (sekcja description) treści strony (zapytaj osoby tworzącej Twój serwis WWW),
- Zarejestrować serwis WWW w najpopularniejszych wyszukiwarkach. Pamiętaj także, że 67% internautów z Polski preferuje polskojęzyczne zasoby (wyniki badań ARC).
Na zakończenie
Ten krótki i pozornie oczywisty tekst, jak już wspomniałem, powstał na podstawie liczby pytań o opisane tu działania. Proponuję się uodpornić na argumenty firm sprzedających reklamę w postaci wyświetleń bannerów. To można zrobić np. promując nowy serwis ale tylko wtedy gdy jest to serwis z rodzaju portali czy miniportali informacyjnych. Własne firmowe strony nie zyskują wcale na liczbie odwiedzin a na tym kto i kiedy je odwiedza. Polecam także artykuł a badaniu odwiedzających nasze strony jako uzupełnienie tego artykułu. Bardzo ważne na koniec: zanim zaczniemy to wszystko robić sprawdźmy jaka część naszej grupy docelowej to osoby mające dostęp do Internetu 8-)
Przeczytaj także:
Digital One: lojalność polskich internautów
![Digital One: lojalność polskich internautów [© Scanrail - Fotolia.com] Digital One: lojalność polskich internautów](https://s3.egospodarka.pl/grafika/badania-internautow/Digital-One-lojalnosc-polskich-internautow-apURW9.jpg)
1 2
oprac. : Jarosław Żeliński / IT-Consulting