Praca na urlopie staje się normą
2013-08-26 12:34
Praca na urlopie staje się normą © william87 - Fotolia.com
Przeczytaj także: Zarobki Europejczyków na wakacje 2013
Firma Regus, największy na świecie dostawca rozwiązań w zakresie elastycznych powierzchni biurowych, zapytała ponad 26 tysięcy profesjonalistów z przeszło 90 krajów o ich plany dotyczące pracy podczas letniego urlopu. Jak wskazują wyniki ankiety, ogromna większość ludzi biznesu na całym świecie uważa, że nie może sobie pozwolić na wyłączenie służbowych telefonów choćby raz w roku. Także pracownicy z Polski wpisują się w ten trend.W skali globalnej 41% ankietowanych stwierdziło, że na pracę poświęcą od jednej do trzech godzin urlopu dziennie, podczas gdy 39% planuje pracować na poziomie zbliżonym do standardowego trybu pracy, ale w nieco łagodniejszym wymiarze, co oznacza odbieranie wiadomości e-mail i telefonów oraz zajmowanie się najważniejszymi sprawami. Respondenci najbardziej oddani swojej pracy (17%) stwierdzili, że podczas wakacji poświęcą pracy ponad trzy godziny dziennie.
Ankietowani z Polski wypadają poniżej światowej średniej. Jedynie 24% z nich przyznało, że zabiorą ze sobą pracę na urlop i tego lata będą wykonywać codzienne służbowe obowiązki w nieco tylko ograniczonym wymiarze. Tymczasem 35% polskich przedsiębiorców stwierdziło, że zamiast spędzać wakacje relaksując się w słońcu przy basenie, poświęcą od jednej do trzech godzin dziennie na czynności związane z pracą. Z kolei 4% badanych zamierza pracować ponad trzy godziny dziennie.
fot. william87 - Fotolia.com
Praca na urlopie staje się normą
Co ciekawe, wydaje się, że w skali globalnej kobiety lepiej opanowały sztukę oderwania się od pracy. W sumie 42% ankietowanych płci męskiej i 34% kobiet wykonuje obowiązki służbowe na wakacjach w wymiarze zbliżonym do codziennej pracy. Oprócz tego 44% mężczyzn twierdzi, że pracuje od jednej do trzech godzin dziennie, natomiast wśród płci żeńskiej odsetek ten wynosi 35%.
Ludzie na całym świecie traktują swoją pracę bardzo poważnie. Prawdopodobnie mają na to wpływ przede wszystkim obecne trudności gospodarcze. Polacy nie stanowią wyjątku wśród pracowników poświęcających dużą część swojego urlopu na pracę. Choć takie postępowanie bez wątpienia służy firmie, nawet najbardziej zapracowani przedsiębiorcy potrzebują odpowiedniego wypoczynku. Osiągnięcie równowagi między życiem osobistym i służbowym jest bardzo ważne — jednak okazuje się, że wielu polskich pracowników to lekceważy – powiedział Maciej Skórski, Country Manager Regus w Polsce.
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)
-
migel233 / 2013-08-27 12:07:32
Ja wszystko rozumiem, ale przecież wystarczy tak zaplanować sobie urlop żeby naprawdę móc odpocząć. Wystarczy podzielić go na kilka weekendowych wyjazdów na przykład w tym stylu http://tnij.org/zhhf rozłożonych na cały albo prawie cały rok. Wiadomo, że często ciężko wygospodarować tydzień czy dwa bez przerwy, więc taka opcje będzie dużo lepsza. [ odpowiedz ] [ cytuj ]