Aplikacje mobilne: specjaliści na wagę złota
2014-01-30 10:32
Przeczytaj także: Aplikacje mobilne nie zawsze bezpieczne
– Byliśmy pozytywnie zaskoczeni poziomem zaangażowania i pomysłowością uczestników maratonu. Jeden ze zwycięskich zespołów, mimo początkowego braku znajomości technologii, potrafił w ciągu 24 godzin napisać aplikację, opierając się na wiedzy zdobytej na warsztatach prowadzonych przez naszych mentorów i ich wskazówkach oraz samodzielnie szukając pomocy w dokumentacji technicznej i w Internecie. Dało się zauważyć niezłe wyczucie rynku przez startujących. Większość aplikacji rozwiązywała rzeczywiste problemy, z którymi sami jako jurorzy potrafiliśmy się utożsamić. Pojawiły się tak ciekawe rozwiązania, jak grywalizacja czy śledzenie ofert w najbliższej okolicy.– ocenia Piotr Orzechowski, juror konkursu na co dzień zajmujący się aplikacjami mobilnymi w Grupie Allegro, współorganizator wydarzenia. – Hackathon okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również potwierdzeniem świetlanej przyszłości branży mobilnej oraz ogromnego potencjału uczestników – dodaje.
Raz, dwa, trzy – pracodawca patrzy
Hackathon to nie tylko walka zespołów o cenne nagrody, ale również sposób na zaprezentowanie się potencjalnemu pracodawcy. Najwięksi gracze polskiego rynku mobilnego stale szukają cennych kadr.
– Dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą z osobami, które mimo młodego wieku i niewielkiego stażu już jutro mogą zasilić nasze szeregi – mówi Marcin Majchrzak z Grupy Allegro. – Oferując im wsparcie naszych mentorów jesteśmy pewni, że gdy zdecydują się na pracę u nas dostarczą najlepszej jakości kod. To doskonała inwestycja.
Mobilnego trendu nie można ignorować, czego dowodzi chętna współpraca wyższych uczelni przy tego typu wydarzeniach. BrainCode Mobi#1 organizacyjnie wsparł Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, zaś partnerem imprezy był Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Młodzi z otwartymi umysłami i z mobilnym fachem w ręku – czy istnieje lepsza kombinacja dla polskiego pracodawcy? Dodajmy do tego zapał i umiejętność stworzenia aplikacji mobilnej w 24 godziny. – To jest pasja, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że na przełomie piątku i soboty prawie 100 osób siedzi od ponad 24 godzin i nieprzerwanie koduje – podsumowuje Marcin Majchrzak z Grupy Allegro.
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)
-
migel233 / 2014-01-31 11:29:47
Jak się porówna sytuację sprzed kilku lat, to obecnie aplikacje mobilne bardzo szybko stają się coraz bardziej użyteczne i wciąż trwa ich rozwój. Wystarczy spojrzeć na ostatnie zmiany w panoramie firm, która wielu osobom zastępuje obecnie zwykłe mapy. I jeśli nad nadal rynek aplikacji będzie się tak rozwijał, to pewnie praca w tym obszarze będzie coraz atrakcyjniejsza dla wielu osób. [ odpowiedz ] [ cytuj ]