Polskie wynalazki górą
2016-03-09 10:27
Przeczytaj także: Patenty 2024 - 200 000 zgłoszeń do EPO
Najpopularniejsze dziedziny: technologie medyczne, cyfrowe i komputerowe
W 2015 roku największa liczba zgłoszeń patentowych do EPO ponownie dotyczyła technologii medycznych, odnotowując wzrost o 11% w porównaniu z 2014 rokiem. Inne obszary, w których nastąpił istotny wzrost, to „silniki, pompy i turbiny” (+18%) (w tym wiele zgłoszeń dotyczących energii odnawialnych), „produkty farmaceutyczne” (+10%), „pomiary” (+8%) i „komputery” (+8%).
fot. mat. prasowe
Dziedziny z największą liczbą zgłoszeń
Za największą liczbę zgłoszeń odpowiedzialne były technologie medyczne.
Philips numerem jeden w rankingu spółek
Philips wyszedł na prowadzenie w rankingu firm, które złożyły najwięcej zgłoszeń patentowych do EPO w 2015 roku. Na drugim miejscu znalazł się Samsung, a następnie LG, Huawei i Siemens. W pierwszej dziesiątce znalazły się cztery spółki europejskie, trzy ze Stanów Zjednoczonych, dwie z Korei i jedna z Chin.
fot. mat. prasowe
10 głównych spółek w 2015
Philips wyszedł na prowadzenie w rankingu firm, które złożyły najwięcej zgłoszeń patentowych do EPO
fot. mat. prasowe
50 krajów z największą liczbą zgłoszeń
Polska znalazła się mniej więcej w połowie stawki.
![Patenty: polskie szkoły wyższe na bakier z wynalazczością? [© Freepik] Patenty: polskie szkoły wyższe na bakier z wynalazczością?](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/patenty/Patenty-polskie-szkoly-wyzsze-na-bakier-z-wynalazczoscia-262767-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)