eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMediaNajczęściej cytowane media IV 2017

Najczęściej cytowane media IV 2017

2017-05-29 00:45

Najczęściej cytowane media IV 2017

Gazeta © stokkete - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w kwietniu 2017 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów nastąpiła zmiana lidera. Na pierwszym miejscu znalazło się bowiem Radio ZET, spychając "Rzeczpospolitą" na miejsce drugie. Na trzeciej pozycji bez zmian radio RMF FM. Za podium także przetasowania. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się "Dziennik Gazeta Prawna" i dziennik "Fakt".

Przeczytaj także: Monitoring mediów: cytowania III 2017

W kwietniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła m.in. sprawa wypowiedzi Wacława Berczyńskiego dotycząca śmigłowców caracali, temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz wypowiedź minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Prasa


W kwietniu 2017 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym był podobnie jak w marcu dziennik „Rzeczpospolita”. Na drugiej pozycji znalazł się "Dziennik Gazeta Prawna", spychając "Gazetę Wyborczą" na pozycję czwartą. Na miejscu trzecim uplasował się "Fakt". "Rzeczpospolita" zawdzięcza wygraną doniesieniom na temat kwoty zarabianej miesięcznie przez Bartłomieja Misiewicza w PGZ.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników kwietnia zmiany. Liderem został tygodnik "W sieci", za sprawą publikacji dokumentów na temat zaangażowania Radosława Sikorskiego w dyplomatyczne przygotowania wizyty w kwietniu 2010 roku w Katyniu zarówno premiera Donalda Tuska, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na miejscu drugim znalazł się "Newsweek", a trzecie miejsce zajął „Do Rzeczy”.

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem był "Twój Styl", marcowy lider -„Forbes” - spadł na miejsce drugie. Na trzecim znalazł się miesięcznik "Grazia".

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Radio ZET było w kwietniu najczęściej cytowanym medium.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych kwietnia znalazła się „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem kwietnia był „wSieci”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem był „Twój Styl”.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w kwietniu, podobnie jak w marcu dominowała TVN24. Na miejsce drugie awansowała z trzeciego stacja TVN. Polsat News spadł z drugiej pozycji na miejsce czwarte. Na miejscu trzecim TVPinfo. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję informacjom z badania Kantar Millward Brown na temat poparcia partii politycznych.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24.


Radio


Wśród stacji radiowych identycznie jak w marcu najczęściej cytowano Radio ZET. Na drugim miejscu znalazła się stacja RMF FM, a na trzecim PR1. Radio Zet uzyskało wiele cytowań za sprawą wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, gdzie skrytykowała niektórych polityków, w tym Beatę Szydło.

fot. mat. prasowe

Radio

Liderem cytowalności wśród stacji radiowych w kwietniu jest Radio ZET.


Portale internetowe


W kwietniu na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych został ponownie portal wPolityce.pl za sprawą publikacji na temat efektów ekshumacji ciał katastrofy smoleńskiej. Drugie miejsce przypadło Onet.pl, a trzecie miejsce portalowi Wp.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym w kwietniu został wPolityce.pl.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem kwietnia, podobnie jak w marcu, został "Dziennik Gazeta Prawna", dzięki wypowiedzi Wacława Berczyńskiego dotyczącej śmigłowców caracali. Na kolejnych miejscach uplasowały się "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w kwietniu uplasowało się Radio Bydgoszcz, w związku z informacją na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba. Kolejne miejsca zajęło Radio Kraków oraz Radio Szczecin.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się TVP3 Bydgoszcz.


Badanie przeprowadzono na podstawie 6 543 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 kwietnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 670 razy (3 066 razy w prasie, 2 764 w telewizji i 840 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: